Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wizyta
Umów
wizytę
Blog Ekspertów

Liczy się wiedza i doświadczenie.

Wyznajemy zasadę, że im więcej wiemy, tym bardziej możemy podejmować w pełni świadome decyzje. Dobrze poinformowany Pacjent jest najlepszym partnerem każdego stomatologa. Po to powstał ten blog, bo aby dobrze komunikować swoje potrzeby powinniśmy mówić podobnym, wspólnym językiem.

Wszyscy uczymy się przez lata, zdobywamy nowe kompetencje, z każdym dniem rozwijamy różnorodne umiejętności.  Na tym blogu dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi  praktycznie wszystkich dziedzin leczenia stomatologicznego. Stąd, znajdziecie tu wpisy w których podejmujemy tematy z jakimi mamy do czynienia w każdym dniu pracy w Luxdentica: ortodoncja, korony, mosty, protezy, aparaty na zęby, endodoncja - leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna, implanty zębowe (implantologia), chirurgia stomatologiczna, periodontologia, stomatologia dziecięca, leczenie stomatologiczne w narkozie, stomatologia bez bólu, higienizacja – piaskowanie, skaling, fluoryzacja, profilaktyka dentystyczna i wiele innych związanych ze stomatologią.

Piszemy o naszej pracy, czasami o Was, naszych Pacjentach ☺ bardzo często o realnych problemach. Rzeczowo i merytorycznie, ale nierzadko z przymrużeniem oka ;) Będzie nam miło jak od czasu do czasu wpadniecie na tę stronę i w wolnej chwili, może właśnie oczekując na wizytę w naszej klinice, przeczytacie te wpisy ☺

 

07 | 09 | 2020
Ortodoncja
Niewiele osób ma szczęście urodzić się z idealnymi zębami, ale wiele osób może je mieć dzięki nowoczesnej stomatologii i stosowanym współcześnie metodom ortodontycznym. Właściwie wykonane leczenie ortodontyczne ma ogromne znaczenie dla wszystkich, którzy pragną idealnej harmonii. Piękny uśmiech i wspaniałe zęby mogą pomóc w wielu życiowych sytuacjach. 
Zobacz więcej
03 | 08 | 2020
Kobieta w ciąży u stomatologa
Ciąża w życiu kobiety to bardzo wyjątkowy czas, w którym zachodzi wiele zmian w organizmie. Bardzo ważne jest aby w tym czasie zadbać o swoje zęby. Zmianom ulega cała gospodarka hormonalna, zmieniają się nawyki żywieniowe, następuje większe zmęczenie, senność, czy drażliwość. Większe zmęczenie, złe samopoczucie oraz senność okresie ciąży, mogą mieć wpływ na jakość i higieny jamy ustnej.
Zobacz więcej
10 | 07 | 2020
Resekcja korzenia wierzchołkowa
Resekcja korzenia wierzchołka, zwana również apikotomią, jest niewielkim zabiegiem chirurgicznym, podczas którego usuwa się samą końcówkę korzenia zęba („apico” - wierzchołek lub koniec; „ektomia” - usunięcie) a następnie powstałą lukę uszczelnia się i wypełnia materiałem biokompatybilnym.
Zobacz więcej
09 | 07 | 2020
Wybielanie zębów - metody
Białe, piękne zęby powodują, że jesteśmy postrzegani jako atrakcyjne, pewne siebie i zdrowe osoby.  Wygląd naszych zębów bezpośrednio wpływa na pierwsze wrażenie jakie wywołujemy przy kontakcie z drugą osobą. To swojego rodzaju wizytówka nas samych, dzięki której czujemy się bardziej pewni siebie, zadbani i docenieni przez inne osoby.
Zobacz więcej
06 | 07 | 2020
Podcięcie wędzidełka
Podcięcie wędzidełka u dzieci i dorosłych to standardowy, małoinwazyjny zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywany w Centrum Stomatologii Luxdentica w Krakowie. W każdym przypadku o potrzebie wykonania zabiegu podcięcia wędzidełka decyduje lekarz stomatolog w porozumieniu z chirurgiem stomatologicznym.
Zobacz więcej
26 | 06 | 2020
Inlay porcelanowy
Wypełnienie inlay jest nowoczesną technika stomatologiczną, która z powodzeniem zastępuje tradycyjne wypełnienia. Jest to dobra alternatywa dla bezpośredniej odbudowy wykonanej z kompozytu, amalgamatu lub szklanego jonomeru. Wkłady inlay stosuje się w leczeniu zębów uszkodzonych mechanicznie, a także w wypełnianiu rozległych ubytków powstałych na przykład w trakcie leczenia kanałowego.
Zobacz więcej
24 | 06 | 2020
Choroba okluzyjna
Nadwrażliwość zębów, migrenowe bóle głowy, bóle zębów i mięśni twarzy, nocne zgrzytanie zębami mogą być objawami choroby okluzyjnej, zwanej także okluzją urazową lub zgryzem urazowym. W niektórych przypadkach niezdiagnozowana i nieleczona choroba okluzyjna może być o wiele bardziej destrukcyjna niż próchnica i choroby przyzębia.
Zobacz więcej
22 | 06 | 2020
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna to specjalistyczna dziedzina w dentystyce obejmująca swoim zasięgiem wiele różnorodnych zabiegów operacyjnych w obrębie jamy ustnej.  Usuwanie zębów, odtwarzanie tkanki kostnej, mikrochirurgia tkanek miękkich, przygotowanie do specjalistycznego leczenia np. wszczepiania implantów, zabiegów protetycznych czy endodoncji - to wszystko domena chirurga stomatologicznego.
Zobacz więcej
08 | 06 | 2020
Stomatologia dla dzieci cz.2
Nieleczona próchnica zębów mlecznych jest bardzo poważnym zagrożeniem. Zęby mleczne ulegają znacznie szybszemu zniszczeniu, ponieważ ich mineralizacja jest o wiele mniejsza niż w zębach stałych. Ponadto szkliwo mleczaków jest dwa razy cieńsze, to idealna sytuacja dla rozwoju bakterii, które mają ułatwiony dostęp do tkanki zębów mlecznych.
Zobacz więcej
05 | 06 | 2020
Stomatologia dla dzieci cz.1
Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest bardzo istotnym elementem w całym postępowaniu i leczeniu dentystycznym. To od niej zależy nastawienie mentalne dziecka do późniejszych spotkań z „panią doktor lub panem doktorem od ząbków”. 
Zobacz więcej

Standardy Luxdentica

Kredytowanie leczenia

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja