Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wizyta
Umów
wizytę
Blog Ekspertów

Liczy się wiedza i doświadczenie.

Wyznajemy zasadę, że im więcej wiemy, tym bardziej możemy podejmować w pełni świadome decyzje. Dobrze poinformowany Pacjent jest najlepszym partnerem każdego stomatologa. Po to powstał ten blog, bo aby dobrze komunikować swoje potrzeby powinniśmy mówić podobnym, wspólnym językiem.

Wszyscy uczymy się przez lata, zdobywamy nowe kompetencje, z każdym dniem rozwijamy różnorodne umiejętności.  Na tym blogu dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi  praktycznie wszystkich dziedzin leczenia stomatologicznego. Stąd, znajdziecie tu wpisy w których podejmujemy tematy z jakimi mamy do czynienia w każdym dniu pracy w Luxdentica: ortodoncja, korony, mosty, protezy, aparaty na zęby, endodoncja - leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna, implanty zębowe (implantologia), chirurgia stomatologiczna, periodontologia, stomatologia dziecięca, leczenie stomatologiczne w narkozie, stomatologia bez bólu, higienizacja – piaskowanie, skaling, fluoryzacja, profilaktyka dentystyczna i wiele innych związanych ze stomatologią.

Piszemy o naszej pracy, czasami o Was, naszych Pacjentach ☺ bardzo często o realnych problemach. Rzeczowo i merytorycznie, ale nierzadko z przymrużeniem oka ;) Będzie nam miło jak od czasu do czasu wpadniecie na tę stronę i w wolnej chwili, może właśnie oczekując na wizytę w naszej klinice, przeczytacie te wpisy ☺

 

26 | 06 | 2020
Inlay porcelanowy
Wypełnienie inlay jest nowoczesną technika stomatologiczną, która z powodzeniem zastępuje tradycyjne wypełnienia. Jest to dobra alternatywa dla bezpośredniej odbudowy wykonanej z kompozytu, amalgamatu lub szklanego jonomeru. Wkłady inlay stosuje się w leczeniu zębów uszkodzonych mechanicznie, a także w wypełnianiu rozległych ubytków powstałych na przykład w trakcie leczenia kanałowego.
Zobacz więcej
24 | 06 | 2020
Choroba okluzyjna
Nadwrażliwość zębów, migrenowe bóle głowy, bóle zębów i mięśni twarzy, nocne zgrzytanie zębami mogą być objawami choroby okluzyjnej, zwanej także okluzją urazową lub zgryzem urazowym. W niektórych przypadkach niezdiagnozowana i nieleczona choroba okluzyjna może być o wiele bardziej destrukcyjna niż próchnica i choroby przyzębia.
Zobacz więcej
22 | 06 | 2020
Chirurgia stomatologiczna
Chirurgia stomatologiczna to specjalistyczna dziedzina w dentystyce obejmująca swoim zasięgiem wiele różnorodnych zabiegów operacyjnych w obrębie jamy ustnej.  Usuwanie zębów, odtwarzanie tkanki kostnej, mikrochirurgia tkanek miękkich, przygotowanie do specjalistycznego leczenia np. wszczepiania implantów, zabiegów protetycznych czy endodoncji - to wszystko domena chirurga stomatologicznego.
Zobacz więcej
08 | 06 | 2020
Stomatologia dla dzieci cz.2
Nieleczona próchnica zębów mlecznych jest bardzo poważnym zagrożeniem. Zęby mleczne ulegają znacznie szybszemu zniszczeniu, ponieważ ich mineralizacja jest o wiele mniejsza niż w zębach stałych. Ponadto szkliwo mleczaków jest dwa razy cieńsze, to idealna sytuacja dla rozwoju bakterii, które mają ułatwiony dostęp do tkanki zębów mlecznych.
Zobacz więcej
05 | 06 | 2020
Stomatologia dla dzieci cz.1
Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest bardzo istotnym elementem w całym postępowaniu i leczeniu dentystycznym. To od niej zależy nastawienie mentalne dziecka do późniejszych spotkań z „panią doktor lub panem doktorem od ząbków”. 
Zobacz więcej
28 | 05 | 2020
Projektowanie uśmiechów
Holistyczne podejście do leczenia stomatologicznego staje się powoli absolutnym standardem. Wszystko dzięki zastosowaniu i powszechnemu dostępowi do aplikacji i systemów, które w mgnieniu oka rozwiązują wszelkie dylematy leczenia implantologicznego, protetycznego czy ortodontycznego. 
Zobacz więcej
26 | 05 | 2020
Usuwanie ósemek
Ósemki, nazywane również zębami mądrości to trzonowce, które wyrastają w szczęce i żuchwie pomiędzy 17 a 21 rokiem życia. Jednak nie każdy je ma, a u części osób nie pojawiają się nawet ich zawiązki.
Zobacz więcej
28 | 04 | 2020
Stomatologia bez bólu
Czas gdy strach przed odwiedzeniem gabinetu stomatologicznego był poważnym problemem dawno minął. Ale czy wiecie dlaczego nasi dziadkowie lub rodzice niechętnie, a czasami tylko w ostateczności decydowali się na wizytę u stomatologa? Główną przyczyną był ból.
Zobacz więcej
22 | 04 | 2020
Implanty
Usunięty ząb to przyczyna, która powoduje, że decydujemy się na zastosowanie implantu. Utrata zębów czasami spowodowana jest przez zdarzenie losowe, np. wypadek, który uniemożliwia uratowanie uszkodzonych zębów lub bardzo duże, wieloletnie zaniedbania w obrębie higieny jamy ustnej wykluczające skuteczne leczenie zachowawcze.
Zobacz więcej
15 | 04 | 2020
Choroby dziąseł
Palisz papierosy, masz nieświeży oddech, a podczas gryzienia pokarmu występuje ból w okolicy dziąseł? Te objawy mogą wskazywać na choroby przyzębia. Szacuje się, że w 2015 r. dotknęło ono ponad pół miliarda osób na całym świecie. Mężczyźni chorują częściej niż kobiety, w grupie zwiększonego ryzyka są też osoby starsze i chore na cukrzycę. 
Zobacz więcej

Standardy Luxdentica

Kredytowanie leczenia

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja