Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Blog Ekspertów

Liczy się wiedza i doświadczenie.

Wyznajemy zasadę, że im więcej wiemy, tym bardziej możemy podejmować w pełni świadome decyzje. Dobrze poinformowany Pacjent jest najlepszym partnerem każdego stomatologa. Po to powstał ten blog, bo aby dobrze komunikować swoje potrzeby powinniśmy mówić podobnym, wspólnym językiem.

Wszyscy uczymy się przez lata, zdobywamy nowe kompetencje, z każdym dniem rozwijamy różnorodne umiejętności.  Na tym blogu dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi  praktycznie wszystkich dziedzin leczenia stomatologicznego. Stąd, znajdziecie tu wpisy w których podejmujemy tematy z jakimi mamy do czynienia w każdym dniu pracy w Luxdentica: ortodoncja, korony, mosty, protezy, aparaty na zęby, endodoncja - leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna, implanty zębowe (implantologia), chirurgia stomatologiczna, periodontologia, stomatologia dziecięca, leczenie stomatologiczne w narkozie, stomatologia bez bólu, higienizacja – piaskowanie, skaling, fluoryzacja, profilaktyka dentystyczna i wiele innych związanych ze stomatologią.

Piszemy o naszej pracy, czasami o Was, naszych Pacjentach ☺ bardzo często o realnych problemach. Rzeczowo i merytorycznie, ale nierzadko z przymrużeniem oka ;) Będzie nam miło jak od czasu do czasu wpadniecie na tę stronę i w wolnej chwili, może właśnie oczekując na wizytę w naszej klinice, przeczytacie te wpisy ☺

 

01 | 03 | 2021
Szkliwo – najtwardszy element ludzkiego ciała
Szkliwo to bardzo twarda, silnie zmineralizowana substancja o barwie białej lub prawie białej, która działa jak bariera chroniąca ząb. Szkliwo jest najtwardszym elementem ludzkiego ciała alejednocześnie jest bardzo narażone na szybką degradację i zniszczenie, szczególnie przez kwasy pochodzące z pożywienia oraz napojów.
Zobacz więcej
22 | 02 | 2021
Afty
Afty to częste schorzenie jamy ustnej. Zazwyczaj są to płytkie owrzodzenia lub niewielkie nadżerki, które po około dwóch dniach pokrywają się nalotem z czerwoną obwódką wokół. Przebieg choroby jest stosunkowo krótki, ale bardzo nieprzyjemny i wiąże się z przykrymi objawami w miejscu ich wystąpienia, takimi jak swędzenie, drapanie albo pieczenie.
Zobacz więcej
19 | 02 | 2021
Techniki szczotkowania zębów
Wszyscy wiemy, że właściwa higiena jamy ustnej jest niezbędna do tego aby cieszyć się zdrowymi zębami. Ale jak we właściwy sposób dbać o ich higienę? Jak długo należy szczotkowaćzęby? Jak zweryfikować, czy rzeczywiście po myciu są czyste? Wreszcie jakie są najlepsze techniki dokładnego i skutecznego mycia zębów? Warto sprawdzić co wiemy na temat codziennej higieny jamy ustnej. 
Zobacz więcej
09 | 02 | 2021
Nadwrażliwość zębów
Ból lub mrowienie podczas jedzenia i picia (szczególnie zimnych pokarmów i płynów) mogą być oznaką nadwrażliwości zębów. Częstotliwość i nasilenie bólu bywają bardzo zmienne, ale jeśli nadwrażliwość zostanie prawidłowo zdiagnozowana i zastosowany zostanie odpowiedni plan leczenia to można ją skutecznie wyeliminować.
Zobacz więcej
26 | 01 | 2021
Bakterie jamy ustnej
W jamie ustnej znajduje się ponad 700 rodzajów bakterii. Większość z nich to niezagrażające zdrowiu mikroby, które spełniają wiele pożytecznych funkcji, na przykład pomagają rozkładać żywność, chronią zęby i tkanki jamy ustnej. Ale niektóre bakterie są bardzo szkodliwe i mogą powodować próchnicę oraz choroby dziąseł.
Zobacz więcej
25 | 01 | 2021
Geny z zęby
Geny w dużej mierze określają to kim jesteśmy. Kolor włosów, ryzyko chorób dziedzicznych, cechy osobowości, charakter, pewne skłonności wpisane są w kod genetyczny, który indywidualnie nas definiuje. Ale czy otrzymane od rodziców geny mogą mieć wpływ na stan naszego uzębienia? I tak, i nie.
Zobacz więcej
20 | 01 | 2021
Problem z zębami mądrości
Ósemki, czyli tak zwane zęby mądrości to ostatnie z zębów trzonowych w tylnej części jamy ustnej. Zwykle pojawiają się i rosną w przedziale wieku 17 do 25 lat. Czasami ósemki nie są widoczne (ponieważ nie przebiły się przez dziąsła) ale dają zauważalne symptomy swojej obecności, najczęściej w postaci intensywnego bólu.
Zobacz więcej
19 | 01 | 2021
Cukier a zęby
Kilka lat temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zleciła przegląd literatury medycznej, aby odpowiedzieć na serię pytań dotyczących wpływu cukrów na próchnicę zębów. Przeprowadzona analiza wykazała spójne dowody potwierdzające związek między ilością spożytych cukrów, a rozwojem próchnicy zębów.
Zobacz więcej
18 | 01 | 2021
Mikroskop OPMI Pico
W ciągu tygodnia przeprowadzamy w Centrum Stomatologii Luxdentica od kilku do kilkunastu zabiegów leczenia kanałowego i wiemy, jak ważna w endodoncji jest precyzja oraz ergonomia. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu możliwa jest praca w powiększeniu, ale też równomierne oświetlenie pola operacyjnego, co znacznie usprawnia leczenie.
Zobacz więcej
07 | 01 | 2021
Robot Piezosurgery
To zaawansowane technologicznie urządzenie do wykonywania precyzyjnych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Robot wykorzystuje technologię piezoelektryczną, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzanie mikrometrycznych cięć tkanki kostnej. Zabiegi te są w pełni kontrolowane, bezpieczne i niezwykle precyzyjne.
Zobacz więcej

Standardy Luxdentica

Kredytowanie leczenia

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja