Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów

Liczy się wiedza i doświadczenie.

Wyznajemy zasadę, że im więcej wiemy, tym bardziej możemy podejmować w pełni świadome decyzje. Dobrze poinformowany Pacjent jest najlepszym partnerem każdego stomatologa. Po to powstał ten blog, bo aby dobrze komunikować swoje potrzeby powinniśmy mówić podobnym, wspólnym językiem.

Wszyscy uczymy się przez lata, zdobywamy nowe kompetencje, z każdym dniem rozwijamy różnorodne umiejętności.  Na tym blogu dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi  praktycznie wszystkich dziedzin leczenia stomatologicznego. Stąd, znajdziecie tu wpisy w których podejmujemy tematy z jakimi mamy do czynienia w każdym dniu pracy w Luxdentica: ortodoncja, korony, mosty, protezy, aparaty na zęby, endodoncja - leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna, implanty zębowe (implantologia), chirurgia stomatologiczna, periodontologia, stomatologia dziecięca, leczenie stomatologiczne w narkozie, stomatologia bez bólu, higienizacja – piaskowanie, skaling, fluoryzacja, profilaktyka dentystyczna i wiele innych związanych ze stomatologią.

Piszemy o naszej pracy, czasami o Was, naszych Pacjentach ☺ bardzo często o realnych problemach. Rzeczowo i merytorycznie, ale nierzadko z przymrużeniem oka ;) Będzie nam miło jak od czasu do czasu wpadniecie na tę stronę i w wolnej chwili, może właśnie oczekując na wizytę w naszej klinice, przeczytacie te wpisy ☺

 

01 | 09 | 2023
Co wspólnego mają zęby i zegarmistrz? Wywiad
Ten tekst powinni przeczytać wszyscy rodzice! Obrazowo, czytelnie i z dużą empatią na temat mądrej profilaktyki u dzieci oraz zadaniach dla nas rodziców. Przeczytacie również, co wspólnego ma tytułowy zegarmistrz i nasze zęby. Polecamy wam serdecznie wywiad z lek. stom. Agnieszką Bogusławską-Miśkiewicz.
Zobacz więcej
29 | 08 | 2023
7 cech dobrego stomatologa
Czy każdy może zostać dobrym stomatologiem? Czy wystarczy skończyć studia medyczne i otworzyć gabinet, aby osiągnąć sukces w tym zawodzie? Dziś, gdy pacjent jest o wiele bardziej wymagającym klientem, oczekiwania wobec medycyny rosną. Pisze dla Was lek. stom. Dariusz Wilisowski
Zobacz więcej
12 | 12 | 2022
Łączą nas połamane zęby
Grają tak, że aż zęby bolą. Zęby bolą, gdy oglądamy mecze polskiej reprezentacji. Są to jednak na szczęście bóle fantomowe - związane z psychofizycznym odczuwaniem negatywnych emocji, jakie nachodzą kibiców obserwujących występy polskich piłkarzy na mundialu.
Zobacz więcej
10 | 11 | 2022
Diastema - przerwa między zębami
Diastema to przerwa pomiędzy zębami, może występować w dowolnym miejscu jamy ustnej, ale najczęściej pojawia się pomiędzy dwoma przednimi zębami. Diastema jest uważana za wadę zgryzu, jeśli szerokość szpary jest większa niż 2 milimetry.
Zobacz więcej
12 | 10 | 2022
Metamorfozy Pacjentów Luxdentica
Każdy z nas chce wyglądać atrakcyjnie i ładnie. Jednym z najbardziej dostrzeganych przez inne osoby elementów ludzkiego ciała są ładne, białe, lśniące zęby. To właśnie śnieżnobiałe zęby w połączeniu z naturalnym, sympatycznym uśmiechem otwierają nam drogę do wielu życiowych osiągnięć i zawodowych sukcesów.
Zobacz więcej
12 | 09 | 2022
Szkolna wizyta u dentysty
Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim wielu rodziców stara się uporządkować i zabezpieczyć wszystkie elementy związane z edukacją i ogarnięciem dodatkowych spraw i zajęć swoich podopiecznych. Gdy już się to uda warto przygotować również… kontrolną wizytę u stomatologa. 
Zobacz więcej
16 | 08 | 2022
Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów?
Z badań i statystyk wynika, że przeciętny Polak wymienia swoją szczoteczkę raz na… rok! Wydaje się nieprawdopodobne, ale jest jednak prawdziwe. A przecież zużyta szczoteczka ma fatalny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Jest siedliskiem wirusów, grzybów i bakterii, a „mycie” zębów zużytą szczotką jest zupełnie nieefektywnie, a bywa szkodliwe.
Zobacz więcej
12 | 07 | 2022
Leczenie dentystyczne przy pomocy lasera
Nowoczesne gabinety stomatologiczne wyposażone są w doskonały sprzęt medyczny, dzięki któremu możemy realizować wiele zabiegów z bardzo wielu różnych obszarów stomatologii. Jednym z uniwersalnych urządzeń dostępnym od niedawna w klinice Luxdentica jest wielozadaniowy laser dentystyczny Lasotronix Smart’m PRO.
Zobacz więcej
20 | 06 | 2022
Dlaczego warto leczyć zęby w wakacje?
Przed nami wakacje, urlop, wolne dni. Chcemy odpocząć od codziennych obowiązków związanych z pracą, dziećmi, itp. W ciągu roku często jesteśmy tak zagonieni, że nie mamy czasu aby pomyśleć o swoim zdrowiu, a problemy dentystyczne odsuwamy (jeśli nie boli) na później.
Zobacz więcej
16 | 05 | 2022
Konsultacje on-line w Luxdentica
Zapewne nie jeden raz zastanawialiście się jak szybko i sprawnie zostać obsłużonym w gabinecie stomatologicznym. Wiadomo, wszyscy doceniamy profesjonalne usługi dentystyczne, ale bardzo cenimy także swój czas. Co zrobić aby pogodzić swoją pracę i różne inne obowiązki z wizytami u lekarza dentysty, tak aby zoptymalizować cały proces?
Zobacz więcej

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja