Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Blog Ekspertów

Liczy się wiedza i doświadczenie.

Wyznajemy zasadę, że im więcej wiemy, tym bardziej możemy podejmować w pełni świadome decyzje. Dobrze poinformowany Pacjent jest najlepszym partnerem każdego stomatologa. Po to powstał ten blog, bo aby dobrze komunikować swoje potrzeby powinniśmy mówić podobnym, wspólnym językiem.

Wszyscy uczymy się przez lata, zdobywamy nowe kompetencje, z każdym dniem rozwijamy różnorodne umiejętności.  Na tym blogu dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi  praktycznie wszystkich dziedzin leczenia stomatologicznego. Stąd, znajdziecie tu wpisy w których podejmujemy tematy z jakimi mamy do czynienia w każdym dniu pracy w Luxdentica: ortodoncja, korony, mosty, protezy, aparaty na zęby, endodoncja - leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna, implanty zębowe (implantologia), chirurgia stomatologiczna, periodontologia, stomatologia dziecięca, leczenie stomatologiczne w narkozie, stomatologia bez bólu, higienizacja – piaskowanie, skaling, fluoryzacja, profilaktyka dentystyczna i wiele innych związanych ze stomatologią.

Piszemy o naszej pracy, czasami o Was, naszych Pacjentach ☺ bardzo często o realnych problemach. Rzeczowo i merytorycznie, ale nierzadko z przymrużeniem oka ;) Będzie nam miło jak od czasu do czasu wpadniecie na tę stronę i w wolnej chwili, może właśnie oczekując na wizytę w naszej klinice, przeczytacie te wpisy ☺

 

12 | 09 | 2022
Szkolna wizyta u dentysty
Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim wielu rodziców stara się uporządkować i zabezpieczyć wszystkie elementy związane z edukacją i ogarnięciem dodatkowych spraw i zajęć swoich podopiecznych. Gdy już się to uda warto przygotować również… kontrolną wizytę u stomatologa. 
Zobacz więcej
16 | 08 | 2022
Jak często wymieniać szczoteczkę do zębów?
Z badań i statystyk wynika, że przeciętny Polak wymienia swoją szczoteczkę raz na… rok! Wydaje się nieprawdopodobne, ale jest jednak prawdziwe. A przecież zużyta szczoteczka ma fatalny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Jest siedliskiem wirusów, grzybów i bakterii, a „mycie” zębów zużytą szczotką jest zupełnie nieefektywnie, a bywa szkodliwe.
Zobacz więcej
12 | 07 | 2022
Leczenie dentystyczne przy pomocy lasera
Nowoczesne gabinety stomatologiczne wyposażone są w doskonały sprzęt medyczny, dzięki któremu możemy realizować wiele zabiegów z bardzo wielu różnych obszarów stomatologii. Jednym z uniwersalnych urządzeń dostępnym od niedawna w klinice Luxdentica jest wielozadaniowy laser dentystyczny Lasotronix Smart’m PRO.
Zobacz więcej
20 | 06 | 2022
Dlaczego warto leczyć zęby w wakacje?
Przed nami wakacje, urlop, wolne dni. Chcemy odpocząć od codziennych obowiązków związanych z pracą, dziećmi, itp. W ciągu roku często jesteśmy tak zagonieni, że nie mamy czasu aby pomyśleć o swoim zdrowiu, a problemy dentystyczne odsuwamy (jeśli nie boli) na później.
Zobacz więcej
16 | 05 | 2022
Konsultacje on-line w Luxdentica
Zapewne nie jeden raz zastanawialiście się jak szybko i sprawnie zostać obsłużonym w gabinecie stomatologicznym. Wiadomo, wszyscy doceniamy profesjonalne usługi dentystyczne, ale bardzo cenimy także swój czas. Co zrobić aby pogodzić swoją pracę i różne inne obowiązki z wizytami u lekarza dentysty, tak aby zoptymalizować cały proces?
Zobacz więcej
07 | 06 | 2021
Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty?
Pozytywne myślenie i odpowiednie przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty u stomatologa to klucz do późniejszego sukcesu, jakim niewątpliwie będzie fakt, że dziecko z uśmiechem zareaguje na samo słowo "dentysta". Co zrobić, aby tak się stało? W jaki sposób zapewnić maluchom komfort psychiczny podczas wizyty u dentysty?
Zobacz więcej
31 | 05 | 2021
Napoje a zęby
Wszyscy wiemy, jak zachowa się wrzucony do coca-coli mleczny ząb. Straci na swojej wadze, pojawią się przebarwienia i liczne pęknięcia szkliwa. Na kanale YT można znaleźć film, na którym młody człowiek pokazuje, co pozostaje z zęba zanurzonego przez jakiś czas w coli i innym wysokosłodzonym napoju.
Zobacz więcej
26 | 05 | 2021
Co jeść, aby mieć silne i zdrowe zęby?
Nie od dziś wiadomo, że zbilansowana dieta bogata w odpowiednie składniki odżywcze i mineralne sprzyja zdrowiu i ma niebagatelny wpływ na właściwe funkcjonowanie całego organizmu, w tym zębów i dziąseł. Właściwa dieta składająca się z owoców, warzyw, pokarmów białkowych, pokarmów bogatych w wapń i produktów pełnoziarnistych przy jednoczesnej dbałości o zęby znacząco zmniejsza występowanie takich chorób jak próchnica, zapalenie dziąseł, zapalenie p ...
Zobacz więcej
19 | 05 | 2021
Zęby dwoiste
Natura czasami lubi płatać figle. Tam, gdzie w większości przypadków powinno być jedno, jest czasami jedno i… drugie. Anomalia w postaci zębów dwoistych nie zdarza się często. Dotyczy około 0,5%  przypadków u zębów mlecznych i 0,1% w przypadków zębów stałych.
Zobacz więcej
12 | 05 | 2021
Pomiar integracji implantu z kością
Wszczepienie implantu to obecnie dość szybki proces. Jeszcze kilka lat temu do standardów należała procedura trwająca min. 6 miesięcy w części górnej i 3 miesiące w części dolnej. Teraz ten czas bywa skrócony do 8 tygodni. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest, aby stomatolog miał pewność, że kość, na której zostanie zamocowany implant zębowy jest odpowiednio przygotowana.
Zobacz więcej

Standardy Luxdentica

Kredytowanie leczenia

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja