Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Blog Ekspertów

Liczy się wiedza i doświadczenie.

Wyznajemy zasadę, że im więcej wiemy, tym bardziej możemy podejmować w pełni świadome decyzje. Dobrze poinformowany Pacjent jest najlepszym partnerem każdego stomatologa. Po to powstał ten blog, bo aby dobrze komunikować swoje potrzeby powinniśmy mówić podobnym, wspólnym językiem.

Wszyscy uczymy się przez lata, zdobywamy nowe kompetencje, z każdym dniem rozwijamy różnorodne umiejętności.  Na tym blogu dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi  praktycznie wszystkich dziedzin leczenia stomatologicznego. Stąd, znajdziecie tu wpisy w których podejmujemy tematy z jakimi mamy do czynienia w każdym dniu pracy w Luxdentica: ortodoncja, korony, mosty, protezy, aparaty na zęby, endodoncja - leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna, implanty zębowe (implantologia), chirurgia stomatologiczna, periodontologia, stomatologia dziecięca, leczenie stomatologiczne w narkozie, stomatologia bez bólu, higienizacja – piaskowanie, skaling, fluoryzacja, profilaktyka dentystyczna i wiele innych związanych ze stomatologią.

Piszemy o naszej pracy, czasami o Was, naszych Pacjentach ☺ bardzo często o realnych problemach. Rzeczowo i merytorycznie, ale nierzadko z przymrużeniem oka ;) Będzie nam miło jak od czasu do czasu wpadniecie na tę stronę i w wolnej chwili, może właśnie oczekując na wizytę w naszej klinice, przeczytacie te wpisy ☺

 

06 | 05 | 2021
Panadent w leczeniu okluzyjnym
Problemy okluzyjne dotykają wielu pacjentów. W Centrum Stomatologii Lu­­­­­xdentica stosujemy najnowsze i skuteczne rozwiązania we wszystkich dziedzinach leczenia stomatologicznego. Wśród nowoczesnych urządzeń i procedur dostępnych w naszych gabinetach dentystycznych znajdziemy m.in. aparat Panadent, dzięki któremu można precyzyjnie rozwiązać wiele problemów dotyczących protetyki i zaburzeń zwarcia.
Zobacz więcej
04 | 05 | 2021
Młynek do mielenia zębów
Smart Dentin Grinder to specjalny młynek dentystyczny, który pozwala zamienić usunięte zęby pacjenta w wysokiej jakości autologiczny biomateriał, który wykorzystuje się na przykład do odbudowania kości, w procesie wszczepiania implantów stomatologicznych. Materiał jest bardzo plastyczny, trwały oraz stuprocentowo biozgodny.
Zobacz więcej
19 | 04 | 2021
Naprawa złamanego zęba
Metoda postępowania jest zawsze taka sama. Jeśli złamałeś, wyszczerbiłeś lub w jakikolwiek inny sposób uszkodziłeś strukturę zęba - jak najszybciej udaj się do dentysty. W przeciwnym razie ząb może ulec dalszemu uszkodzeniu lub zakażeniu, co w końcowym, skrajnym efekcie może spowodować nawet jego utratę.
Zobacz więcej
16 | 04 | 2021
Wybity ząb. Na pomoc - replantacja
Mamy tylko około 30-60 minut na uratowanie wybitego zęba. Uratowanie, a raczej próbę osadzenia go na swoim miejscu, w taki sposób, aby organizm mógł podjąć wyzwanie replantacji. To proces, w trakcie którego wybity ząb zostaje z powrotem osadzony w strukturze kostnej i jeśli spełnimy wcześniej kilka istotnych warunków, ząb będzie mógł nam służyć ponownie.
Zobacz więcej
14 | 04 | 2021
Bonding
Odbudowa zniszczonych zębów przednich, naprawa uszkodzonego szkliwa (pęknięcia lub ukruszenia) zamknięcie diastemy (przerwy między przyśrodkowymi zębami siecznymi) to elementy rekonstrukcji zębów, które wykonujemy w Centrum Stomatologicznym Luxdentica w Krakowie, w ramach usługi Artistic Bonding.
Zobacz więcej
12 | 04 | 2021
Bank Uśmiechów Macierzystych
Cyfrowa archiwizacja uśmiechu to kamień milowy w możliwościach odtworzenia idealnego, naturalnego i zgodnego z naszą fizjologią uzębienia. Pytani przez nas Pacjenci; jaki jest ich  wymarzony uśmiech odpowiadają najczęściej, że chcieliby wrócić do uśmiechu sprzed lat. Z utęsknieniem wspominają swoje zęby z młodości i wzdychają ze smutkiem, że czasu nie da się cofnąć.
Zobacz więcej
07 | 04 | 2021
Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów
Praca stomatologa bywa żmudna i co tu ukrywać, często powtarzalna. Co więc musi robić doświadczony dentysta, aby nie popaść w zawodową rutynę, a przy okazji czerpać ze swojej pracy zadowolenie? Dla jednych wystarczającą nagrodą jest uśmiech i zdrowie pacjentów.
Zobacz więcej
31 | 03 | 2021
Paradoks nieświeżego oddechu / Halitoza
Większość osób nie zdaje sobie sprawy z nieświeżości własnego oddechu. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna tkwi w mózgu. Otóż jak się okazuje niektóre generowane przez nasz organizm zapachy nie są odczytywane przez mózg jako nieprzyjemne, ba są przez niego zupełnie ignorowane! Tak więc jeżeli ktoś zwróci nam uwagę, że nasz oddech nie jest całkiem przyjemny dla otoczenia – uwierzcie mu. Tak jest w rzeczywistości.
Zobacz więcej
25 | 03 | 2021
Co nam ślina na język przynosi?
Oczyszcza, chroni, zapobiega parowaniu. Ślina pomaga zapobiegać tworzeniu się próchnicy i chroni przed powstawaniem chorób dziąseł. W naturalny sposób oczyszcza zęby, zmywając resztki jedzenia i zapobiegając długotrwałemu atakowi kwasu na szkliwo.
Zobacz więcej
24 | 03 | 2021
Braki w uzębieniu – dlaczego mogą być groźne
Braki w uzębieniu to kłopot. Estetyczny - szczególnie gdy dotyczy zębów przednich i zdrowotny, kiedy brak zębów powoduje liczne dysfunkcje w postaci wady zgryzu czy zaburzeń żucia. W obu przypadkach niedobór w uzębieniu może negatywnie przełożyć się na funkcjonowanie całego organizmu.
Zobacz więcej

Standardy Luxdentica

Kredytowanie leczenia

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja