Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Blog Ekspertów

Liczy się wiedza i doświadczenie.

Wyznajemy zasadę, że im więcej wiemy, tym bardziej możemy podejmować w pełni świadome decyzje. Dobrze poinformowany Pacjent jest najlepszym partnerem każdego stomatologa. Po to powstał ten blog, bo aby dobrze komunikować swoje potrzeby powinniśmy mówić podobnym, wspólnym językiem.

Wszyscy uczymy się przez lata, zdobywamy nowe kompetencje, z każdym dniem rozwijamy różnorodne umiejętności.  Na tym blogu dzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi  praktycznie wszystkich dziedzin leczenia stomatologicznego. Stąd, znajdziecie tu wpisy w których podejmujemy tematy z jakimi mamy do czynienia w każdym dniu pracy w Luxdentica: ortodoncja, korony, mosty, protezy, aparaty na zęby, endodoncja - leczenie kanałowe, stomatologia estetyczna, implanty zębowe (implantologia), chirurgia stomatologiczna, periodontologia, stomatologia dziecięca, leczenie stomatologiczne w narkozie, stomatologia bez bólu, higienizacja – piaskowanie, skaling, fluoryzacja, profilaktyka dentystyczna i wiele innych związanych ze stomatologią.

Piszemy o naszej pracy, czasami o Was, naszych Pacjentach ☺ bardzo często o realnych problemach. Rzeczowo i merytorycznie, ale nierzadko z przymrużeniem oka ;) Będzie nam miło jak od czasu do czasu wpadniecie na tę stronę i w wolnej chwili, może właśnie oczekując na wizytę w naszej klinice, przeczytacie te wpisy ☺

 

12 | 11 | 2020
Luxdentica Complex Case Planning Day
Dzień Konsultacji Interdyscyplinarnych powstał z myślą o wszystkich osobach, które chcą w jednym czasie i miejscu zrealizować wszystkie niezbędne badania dentystyczne, zaplanować swoje leczenie oraz poznać jego całkowite koszty. 
Zobacz więcej
10 | 11 | 2020
Stres związany z COVID-19 wśród studentów stomatologii
Pandemia COVID-19 dotyka cały świat. Rośnie ryzyko infekcji. Wśród grup szczególnie narażonych na bezpośredni kontakt z wirusem są studenci stomatologii, u których zaobserwowano z tego powodu znaczący wzrost stresu. 
Zobacz więcej
09 | 11 | 2020
CEREC
CEREC to urządzenie wykorzystujące technologię CAD/CAM*. Dzięki zastosowaniu skanera i specjalistycznej frezarki lub drukarki 3D możliwe jest indywidualne zaprojektowanie i wyprodukowanie wkładów koronowych albo koron protetycznych podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. 
Zobacz więcej
12 | 10 | 2020
I like Luxdentica
To akcja lojalnościowa stworzona z myślą o naszych Pacjentach. Program dedykowany jest dla wszystkich osób, które korzystają z usług dentystycznychoferowanych przez nasze centra stomatologiczne w Krakowie. Przystąpienie do programu I LIKE LUXDENTICA daje wymierne korzyści. 
Zobacz więcej
02 | 10 | 2020
Konsultacje holistyczne
W Luxdentica liczy się całościowe i kompleksowe podejście do Pacjenta. Chcemy, aby Wasza obecność w gabinetach stomatologicznych grupy Luxdentica nie sprowadzała się do zwykłej wizyty u dentysty. Zdajemy sobie sprawę, że leczenie stomatologiczne, szczególnie to, które w całkowity i diametralny sposób zmienia Wasz wygląd, wymaga holistycznego podejścia. 
Zobacz więcej
29 | 09 | 2020
Nowoczesna klinika dentystyczna
Nowoczesna klinika dentystyczna to nie tylko renomowany sprzęt, najwyższej klasy urządzenia dentystyczne, czy nowe gabinety stomatologiczne ale przede wszystkim odpowiedzialna praca, sumienne, rzeczowe i w pełni profesjonalne podejście do Pacjenta. 
Zobacz więcej
21 | 09 | 2020
Implanty w 1 dzień
Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem IMPLANTY w 1 dzień? Czy oznacza to, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wchodzący rano do gabinetu stomatologicznego pacjent wyjdzie z niego zupełnie odmieniony, z pięknym białym uśmiechem i nowiuteńkim garniturem zdrowych, lśniąco białych zębów? Tak, ale pod pewnymi warunkami.
Zobacz więcej
07 | 09 | 2020
Ortodoncja
Niewiele osób ma szczęście urodzić się z idealnymi zębami, ale wiele osób może je mieć dzięki nowoczesnej stomatologii i stosowanym współcześnie metodom ortodontycznym. Właściwie wykonane leczenie ortodontyczne ma ogromne znaczenie dla wszystkich, którzy pragną idealnej harmonii. Piękny uśmiech i wspaniałe zęby mogą pomóc w wielu życiowych sytuacjach. 
Zobacz więcej
03 | 08 | 2020
Kobieta w ciąży u stomatologa
Ciąża w życiu kobiety to bardzo wyjątkowy czas, w którym zachodzi wiele zmian w organizmie. Bardzo ważne jest aby w tym czasie zadbać o swoje zęby. Zmianom ulega cała gospodarka hormonalna, zmieniają się nawyki żywieniowe, następuje większe zmęczenie, senność, czy drażliwość. Większe zmęczenie, złe samopoczucie oraz senność okresie ciąży, mogą mieć wpływ na jakość i higieny jamy ustnej.
Zobacz więcej
10 | 07 | 2020
Resekcja korzenia wierzchołkowa
Resekcja korzenia wierzchołka, zwana również apikotomią, jest niewielkim zabiegiem chirurgicznym, podczas którego usuwa się samą końcówkę korzenia zęba („apico” - wierzchołek lub koniec; „ektomia” - usunięcie) a następnie powstałą lukę uszczelnia się i wypełnia materiałem biokompatybilnym.
Zobacz więcej

Standardy Luxdentica

Kredytowanie leczenia

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja