Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Leczenie paradontozy

Najbardziej kojarzoną chorobą zębów jest oczywiście próchnica. Pojawia się ona zarówno na zębach stałych jak też na zębach mlecznych. Często tak bardzo skupiamy się na walce z próchnicą, że nie zauważamy problemów związanych z naszymi dziąsłami. Tkanki miękkie, z jakich są one stworzone są każdego dnia dość mocno narażane na uszkodzenia. Wiele osób dotkniętych jest również paradontozą, czyli chorobą przyzębia. W naszej klinice pomożemy Ci z tym walczyć.

Skuteczna walka za paradontozą

W przypadku choroby dziąseł jaką jest paradontoza leczenie musi być podjęte od razu po dostrzeżeniu problemu. Często bywa tak, że pierwszą oznaką wspomnianej choroby jest pojawianie się krwawienia z dziąseł podczas codziennego szczotkowania zębów. Nasza klinika leczy również najróżniejsze choroby dziąseł więc zapraszamy do nas! W skład naszej kadry pracowniczej wchodzą również specjaliści od periodontologii. Znają się oni na swoim fachu i Twój problem z dziąsłami nie będzie dla nich wyzwaniem. Nasi specjaliści doskonale wiedzą jak podchodzić do tego typu problemów. Wyzwaniem nie będzie również paradontoza. Leczenie jakie zostanie zastosowane w naszej klinice pozwoli Ci na szybkie pozbycie się problemu. Z paradontozą, a konkretnie z jej leczeniem nie należy zbyt długo zwlekać. Ta choroba początkowo atakuje tkanki miękkie jakimi są dziąsła. Gdy nie zdecydujemy się na leczenie paradontoza dotknie również kości, do których przytwierdzone są korzenie naszych zębów. W efekcie może dochodzić do rozchwiania zębów i ostatecznie do ich wypadania. Staraj się więc temu zapobiegać obserwując nie tylko swoje zęby, ale również i zwracajmy dużą uwagę na dziąsła.

Choroby przyzębia to zaraz obok próchnicy największy wróg naszych zębów. Powoli i podstępnie niszczą tkanki miękkie (dziąsło) i twarde (kość) otaczające ząb i nieleczone nieuchronnie prowadzą do rozchwiania i utraty uzębienia. Główną przyczyną chorób przyzębia jest płytka nazębna i bytujące w niej bakterie.

Jak rozpoznać chorobę przyzębia?

Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest krwawienie dziąseł pojawiające się podczas codziennych zabiegów higienicznych (mycie i nitkowanie zębów) lub podczas gryzienia twardych pokarmów. Niestety proces zapalny przyzębia często przebiega bezobjawowo, co może opóźnić diagnozę nawet o kilka lat! Co zatem należy zrobić aby uchronić się przed chorobą przyzębia?

Kluczowe znaczenie ma eliminacja złogów nazębnych!

Co 6 miesięcy należy zgłaszać się na wizytę u higienistki stomatologicznej celem kontroli i profesjonalnego czyszczenia zębów. To właśnie higienistka w trakcie wykonywania zabiegów higienizacyjnych jest w stanie rozpoznać pierwsze objawy zapalenia przyzębia i skierować pacjenta na konsultacje do periodontologa - specjalisty zajmującego się leczeniem chorób przyzębia. Niestety zapalenia przyzębia nie jesteśmy w stanie całkowicie wyleczyć.

Nasze działania mają na celu spowolnienie lub zahamowanie postępu tej choroby.

Wymaga to wiele zaangażowania i determinacji, nie tylko ze strony lekarza, ale przede wszystkim ze strony pacjenta. W pierwszej fazie leczenia przeprowadza się zwykle kilka zabiegów higienizacyjnych (nawet co 3 miesiące) oraz intensywne instruktaże i treningi poprawnej codziennej higieny. Podczas takich wizyt dobiera się odpowiednie artykuły do domowej higieny jamy ustnej, koryguje błędy i motywuje pacjenta do codziennej walki z płytką nazębną.

Periodontologia to nie tylko profesjonalne czyszczenie zębów, ale również:

  • kiretaże, czyli głębokie czyszczenie poddziąsłowe, często konieczne w procesie leczenia choroby przyzębia dla wyeliminowania stanu zapalnego
  • zabiegi chirurgiczne mające na celu regenerację tkanek przyzębia zniszczonych przewlekłym procesem zapalnym
  • szynowanie rozchwianych zębów, które zwiększa komfort życia pacjentów z zaawansowaną chorobą przyzębia
  • leczenie recesji (czyli mocno odsłoniętych szyjek zębowych) np. poprzez zabiegi chirurgiczne z wykorzystaniem przeszczepów dziąsłowych, które mają uzupełnić brakujące tkanki w okolicy szyjki zęba
  • plastyka estetyczna przerośniętych dziąseł
  • wydłużanie koron klinicznych zębów złamanych poddziąsłowo, które pozwala „uratować” zęby przed ekstrakcją i umożliwia ich prawidłową odbudowę protetyczną
  • diagnostyka i leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej
  • diagnostyka zaburzeń występujących w jamie ustnej w przebiegu chorób ogólnoustrojowych.

Zapraszamy na wizyty kontrolne

Podejrzewasz u siebie paradontozę? Twoje dziąsła krwawią podczas szczotkowania czy innych zabiegów związanych z higieną jamy ustnej? Jeśli na te pytania odpowiadasz twierdząco to jest to sygnał, że musisz nas odwiedzić. Nasza klinika zajmuje się profesjonalnym leczeniem paradontozy w każdym etapie rozwoju tej przypadłości. Umów się już dziś na wizytę kontrolną, a z pewnością nie pożałujesz tej decyzji. Każdego swojego pacjenta otaczamy opieką aby czuł, że jest w dobrych rękach. Nasz personel pracuje na najnowszym sprzęcie oraz staramy się dbać o dobre samopoczucie naszych pacjentów. W przypadkach gdy jest taka potrzeba to stosujemy znieczulenie, aby dodatkowo poprawić komfort pacjenta. Ciekawi Cię nasza oferta? Sprawdź nas! Leczymy najróżniejsze choroby dziąseł czy samych zębów. Z nami leczenie paradontozy będzie proste i szybkie.

Paradontoza może dotykać osoby w różnym wieku. W przypadku podejrzenia u siebie tej choroby nie warto tego bagatelizować. Czasami po prostu dla swojego zdrowia psychicznego warto udać się na wizytę kontrolną aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Korzystamy w naszej klinice z najnowszej technologii oraz jesteśmy na bieżąco z nowinkami dotyczącymi leczenia paradontozy. Możesz więc mieć pewność, że będziemy leczyć Cię z użyciem najnowszych rozwiązań, którą są już przetestowane przez wielu pacjentów.

 

Zobacz naszego eksperta

dr n. med. lek. stom. Karolina Ścisłowska
dr n. med. lek. stom. Karolina Ścisłowska
periodontologia
więcej
lek. stom. Kamila  Sołtys
lek. stom. Kamila Sołtys
periodontologia
więcej

Umów się na konsultację

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą, by umówić dogodny termin wizyty!


Umów się na konsultację
Dlaczego leczenie paradontozy w Luxdentica?
Dlaczego leczenie paradontozy w Luxdentica?

I like Luxdentica!

Uśmiechamy się na co dzień

i like Luxdentica

Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalny program, który docenia naszych stałych klientów.

więcej

Eksperci Luxdentica

Poznaj naszych specjalistów

Nasi eksperci
Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja