Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!

Chcesz olśniewać pięknym uśmiechem, ale Twoje zęby nie są idealne? Masz ten problem, że jeden ząb jest nieco wyszczerbiony czy wyrasta w taki sposób, że jest krótszy lub dłuższy od innych? Dla wielu osób takie problemy wydają się niemożliwe do usunięcia. Jednak nowoczesna stomatologia nie przed takimi wyzwaniami była stawiana. Obecnie dostępne są takie technologie, które pozwalają na bardzo szybkie pozbywanie się wspomnianych wyżej problemów i umożliwiają poprawę wyglądu zębów naturalnych. Kształt czy kierunek wzrastania zębów można obecnie praktycznie dowolnie konfigurować i między innymi tym zajmuje się nasza klinika.

Piękne i trwałe licówki! Cena przystępna dla każdego!

Wspomniane licówki to nakładki na zęby, które pozwalają na uzyskanie korekty kształtu zęba bądź zębów. Można obecnie wyróżnić licówki kompozytowe oraz licówki porcelanowe. W Centrum Stomatologicznym Luxdentica podejmujemy się zakładania licówek zarówno z porcelany. jak i z kompozytu. Do najczęściej wybieranych przez pacjentów należą licówki porcelanowe - nie są one podatne na zmianę barwy; w przypadku licówek porcelanowych częste picie kawy czy palenie papierosów nie powoduje przebarwienia zębów.

Ile kosztują licówki? Cena licówek (koszt założenia licówek) jest zależna od kilku czynników. Jednak jedno jest pewne - za pomocą licówek możemy zmienić wygląd naszych zębów i jednocześnie sprawić, że nasz uśmiech będzie piękniejszy. Przed zabiegiem założenia licówki wykonuje się najczęściej szlifowanie zębów. Dzięki temu można stworzyć świetną podstawę do aplikacji licówki. Można jednak zdecydować się także na nałożenie licówek zębów bez uprzedniego szlifowania. W tym wypadku przed założeniem licówek pacjent powinien zasięgnąć opinii lekarza, który będzie mu takie płytki nakładał. Nie da się ukryć, że w przypadku nakładania licówek przy wcześniejszym szlifowaniu zachodzi pewna ingerencja w strukturę zęba. Trzeba jednak przyznać, że zarówno licówki porcelanowe, jak i licówki kompozytowe, poprawiają estetykę naszego uśmiechu. Przez to automatycznie nabieramy większej pewności siebie i nasze życie staje się łatwiejsze. Dlaczego warto nakładać licówki:

 1. są one bardzo trwałe,
 2. poprawiają wygląd estetyczny zęba,
 3. licówki pozwalają uzyskać piękny, zdrowy uśmiech,
 4. utrzymują się na zębach przez bardzo długi czas ze względu na zastosowane materiały.

Oferowane przez nas ceny są naprawdę mocno konkurencyjne w porównaniu z innymi klinikami stomatologicznymi, jakie działają w naszym kraju. Trudno nam jednoznacznie określić, jak wygląda cennik dotyczący poszczególnych usług. Przykładowo, jeśli chodzi o licówki ceramiczne czy założenie licówki kompozytowej, to zawsze podchodzimy inaczej do każdego przypadku. Pacjenci mogą niekiedy wymagać leczenia niekonwencjonalnego. Wielokrotnie okazywało się, że pacjent przychodził z jednym problemem, a w rzeczywistości konieczne było pozbywanie się problemów, o których pacjent wcześniej nawet nie wiedział.

Ładne i proste zęby poprawiają wygląd i przyczyniają się do zwiększenia zadowolenia z własnego życia. W wielu przypadkach łamią występujące wcześniej blokady i bariery psychologiczne, a śnieżnobiały piękny uśmiech bardzo ułatwia codzienne funkcjonowanie. Stomatologia estetyczna powstała po to, by dokonywać wizualnych zmian uśmiechu, gdy nie jesteś do końca zadowolony z wyglądu Twoich zębów. Mogą być one zdrowe, ale na przykład są przebarwione, nierówne lub zbyt krótkie. Wówczas możemy wykorzystać jedną z wielu metod poprawy ich wyglądu. Najprostszym, najszybszym i jednocześnie skutecznym narzędziem może być stosowanie licówek.

Licówki dentystyczne to cienkie nakładki protetyczne, które przykleja się na zęby.

Licówki dentystyczne to cienkie nakładki protetyczne, które przykleja się na zęby.

Licówki dobierane są odpowiednio do koloru i ogólnego kształtu istniejących zębów, dzięki czemu ich wygląd jest bardzo zbliżony do naturalnego, a jednocześnie w dużym stopniu poprawia ogólną estetykę uśmiechu.

Licówki porcelanowe krok po kroku

W jakich przypadkach mają zastosowanie licówki?

Kiedy lekarz stomatolog może zalecić stosowanie licówek zębów? Warto rozważyć następujące przypadki:

 • Zęby są zarysowane lub częściowo złamane
 • Zęby mają widoczne przebarwienia lub plamy
 • Występuje diastema (widoczna luka pomiędzy górnymi jedynkami)
 • Ogólna estetyka zębów jest mało zadowalająca

Licówki maskują szarość zębów lub inne przebarwienia takie jak prześwitujące kanały korzeniowe lub stare odbarwione wypełnienie zęba. Zakłada się je również w celu wydłużenia zębów lub - jak na przykład w przypadku leczenia ortodontycznego - wprowadzenia zębów do łuku.

Założenie licówek dentystycznych może być alternatywą dla osób, które mają tylko lekko krzywe zęby i nie chcą nosić aparatu ortodontycznego.

Luxdentica

Rodzaje licówek dentystycznych

W gabinetach stomatologicznych dostępnych jest kilka różnych rodzajów licówek zębów. Ich właściwy dobór zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, pożądanego wyglądu oraz przeznaczonego na leczenie stomatologiczne budżetu.

Licówki produkowane są z kilku rodzajów materiałów, co przekłada się na ich wytrzymałość oraz walory estetyczne. Wyróżniamy: 

 • licówki akrylowe, 
 • licówki z materiału kompozytowego, 
 • licówki skaleniowe,
 • licówki pełnoceramiczne.

Licówki wykonuje się z różnych rodzajów materiałów, jednak najbardziej rozpowszechnione i cenione przez pacjentów są licówki porcelanowe. Licówki porcelanowe są uważane za najlepsze wśród różnego typu licówek pod względem odporności na przebarwienia. Cechuje je również najbardziej naturalny, zbliżony do zdrowych zębów połysk. Są również trwalsze niż licówki wykonane z żywicy kompozytowej.

Licówki są najmniej inwazyjną metodą korekcji kształtu zębów. Mogą być zakładane metodą bez szlifowania lub niewielkim oszlifowaniem zębów.

Licówki z oszlifowaniem

Wymagają szlifowania zębów przed założeniem: od 0,3 do 0,5 milimetra powierzchni zęba. Wszystko po to, aby odpowiednio przygotować ząb do aplikacji licówki. Szlifowanie przed osadzeniem licówek ma na celu zniwelowanie niedoskonałości korony zęba naturalnego. Aby stworzyć miejsce na licówki w przestrzeniach międzyzębowych, tworzy się zaś minimalne rowki na powierzchniach bocznych zębów. Dzięki takim łagodnym i mało inwazyjnym zabiegom, w końcowym efekcie nie jest widoczne przejście licówki w ząb.

Zalety licówek realizowanych z oszlifowaniem zębów

Plusy:

 • trwałość licówek
 • możliwość ponownej wymiany na nowe
 • wysoka estetyka
 • zmieniają kolor zębów
 • zmieniają nieestetyczny kształt zębów własnych

Minusy:

 • ingerencja w strukturę zęba

Licówki bez szlifowania

Licówki non-prep to bardzo cienkie (0,2-0,3 mm) wykonane z wysokiej jakości materiałów płatki porcelany, które przykleja się na zewnętrzną część zębów. Wykonanie licówek porcelanowych bez wcześniejszego oszlifowania zębów jest metodą najmniej inwazyjną i całkowicie bezbolesną. Zabieg polega na pobraniu od pacjenta wycisku lub skanowania wewnątrzustnego skanerem protetycznym zębów własnych. Na podstawie tych danych wykonuje się indywidualnie dopasowany zestaw licówek.

Zalety licówek non-prep (bez oszlifowania zębów)

Plusy:

 • mało inwazyjne
 • wykonane indywidualnie dla każdego pacjenta
 • wysoka estetyka
 • ultracienkie

Minusy:

 • mniejsza trwałość
 • w mniejszym stopniu zmieniają kolor zębów (czasami potrzeba realizacji zabiegu wybielania zębów)
Dlaczego licówki w Luxdentica?
Dlaczego licówki w Luxdentica?

Wykonanie licówek porcelanowych to proces, który składa się z kilku etapów. Jak to wygląda w praktyce?

Konsultacja i przygotowanie

Pierwszy etap to konsultacja i przygotowanie – w trakcie pierwszej wizyty po ustaleniu potrzeb i zakresu leczenia dentysta pobiera tak zwane wyciski diagnostyczne lub skanuje zęby pacjenta skanerem protetycznym. Podczas tej wizyty realizuje się również, jeżeli jest taka potrzeba, usuwanie osadów nazębnych.

Projektowanie

Następny krok to projektowanie nowego kształtu przyszłych zębów które odbywa się na bazie zdjęć i filmów wykonanych indywidualnie dla pacjenta.Na podstawie filmu możemy dostrzec wiele aspektów estetycznych niezauważalnych na nieruchomych zdjęciach.

Mock-up

Kolejnym etapem  jest tak zwany mock-up , czyli wstępna przymiarka i ocena wyglądu. Podczas tej wizyty pacjent ocenia jak będą ostatecznie wyglądać licówki. Na tym etapie możliwe jest jeszcze wprowadzenie ewentualnych korekt i poprawek w zakresie estetyki.

Osadzanie licówek

Ostatnim etapem jest osadzanie licówek, czyli przyklejenie licówek do zębów. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny, a efekt pracy widoczny od razu po jego wykonaniu.

Wiele osób wybiera tylko licowanie zębów przednich (górnych lub/i dolnych), ponieważ są one najbardziej widoczne. Podczas konsultacji dentystycznej udzielamy pełnej informacji na temat ilości  potrzebnych do wykonania zabiegu licówek, dopasowania ich kształtu i dobrania odpowiedniego, zbliżonego do naturalnego koloru. Czasami dentysta może – jeżeli pacjent jest zadowolony z wyglądu innych zębów - dopasować tylko pojedyncze licówki.

Zobacz naszego eksperta

lek. stom. Mateusz Jendrulek
lek. stom. Mateusz Jendrulek
stomatologia estetyczna, protetyka, projektowanie uśmiechu
więcej
lek. stom. Katarzyna Radzikowska
lek. stom. Katarzyna Radzikowska
protetyka, stomatologia estetyczna
więcej
lek. stom. Michał Ganowski
lek. stom. Michał Ganowski
stomatologia estetyczna, protetyka, projektowanie uśmiechu
więcej
lek. stom. Karolina Kuśnierz
lek. stom. Karolina Kuśnierz
protetyka, stomatologia estetyczna
więcej
lek. stom. Magdalena Wadowska
protetyka
więcej

Umów się na konsultację

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą, by umówić dogodny termin wizyty!


Umów się na konsultację

Wyjątkowe usługi

Digital Smile Design

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Efekty leczenia zobaczysz, zanim rozpocznie się pierwszy zabieg.

Więcej

Eksperci Luxdentica

Poznaj naszych specjalistów

Nasi eksperci
Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja