Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
29 | 08 | 2023

7 cech dobrego stomatologa

Czy każdy może zostać dobrym stomatologiem? Czy wystarczy skończyć studia medyczne i otworzyć gabinet, aby osiągnąć sukces w tym zawodzie? Dziś, gdy pacjent jest o wiele bardziej wymagającym klientem, oczekiwania wobec medycyny rosną. Pisze dla Was lek. stom. Dariusz Wilisowski

7 cech dobrego stomatologa

Oprócz niekwestionowanej wiedzy pacjent oczekuje dziś od lekarza także innych predyspozycji, które gwarantują mu odpowiednią jakość obsługi i leczenia. Jakie cechy powinien więc posiadać stomatolog, by być uznanym za dobrego w swoim fachu?

Kompetencje

Łatwość i szybkość w przyswajaniu wiedzy to ogromny atut. W tym zawodzie nauka nie kończy się wraz z otrzymaniem dyplomu wyższej uczelni. Trwa przez cały czas pracy zawodowej. Stomatologia należy do jednej z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin medycyny. Aby być na bieżąco, konieczne jest systematyczne uczestnictwo w różnego rodzaju kursach, szkoleniach, seminariach i zdobywanie certyfikatów, które potwierdzają wysokie kompetencje lekarza.

Empatia

Do dentysty wciąż jeszcze przychodzą pacjenci w stresie i z obawą przed niewiadomą, która czeka ich na fotelu dentystycznym. Zrozumienie i wyrozumiałość jest niezbędna. Stomatolog musi wczuć się w sytuację pacjenta, dać mu poczucie, że jest bezpieczny i w dobrych rękach, stworzyć mu jak najbardziej komfortowe warunki do leczenia. A kiedy sytuacja wymaga, przerwać nawet zabieg. Uważność skierowana na pacjenta to cecha, której nie wykształci w lekarzu nawet najlepsza uczelnia.

Komunikatywność

Jednym z warunków sukcesu leczenia jest wyznaczenie celów, które lekarz wraz z pacjentem chce osiągnąć. Człowiek, który oddaje się w ręce stomatologa musi być przekonany, że każda czynność, każdy zabieg to sensowny i konieczny krok w osiągnięciu ostatecznego rezultatu. Dlatego każdy specjalista powinien posiadać umiejętność jasnego i obrazowego opisywania procesu leczenia, a także wyjaśniać wszystko w sposób prosty i zrozumiały dla pacjenta, który przecież lekarzem nie jest.

Umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii

Mianem specjalisty stomatologa określa się osobę, która nie tylko ma doświadczenie i wiedzę, ale także zna i stosuje najnowsze technologie w stomatologii. Odnosi się to zarówno do nowoczesnych urządzeń, jak i innowacyjnych metod leczenia, a także stosowania w pracy najlepszych i najbardziej skutecznych sposobów znieczulania pacjenta.

Synergia/współdziałanie

Skupienie się na jednej specjalizacji to klucz do perfekcji w zawodzie. Dobry dentysta najczęściej specjalizuje się w jednej dziedzinie stomatologii, ale pracuje w otoczeniu innych specjalistów, tworząc z nimi wspólnie kompetentny i skuteczny zespół.

Zarządzanie

Dla pacjenta najlepszym potwierdzeniem fachowości lekarza jest jego napięty terminarz. Konieczność zaplanowania wizyty u konkretnego specjalisty oznacza, że jest on cenionym lekarzem i zaufało mu już wiele osób. Nie oznacza to jednak, że taki lekarz nie znajdzie dla pacjenta czasu. Profesjonalista potrafi połączyć swój napięty grafik ze zdolnościami managera, który dobrze zarządza swoim czasem oraz czasem swojego gabinetu.

Skuteczość

Słowo klucz w leczeniu. Dziś pacjenci oczekują od swojego lekarza przede wszystkim skuteczności, popartej doświadczeniem oraz wiedzą. Do lamusa odchodzi dziś bolesne leczenie kanałowe czy nieustannie wypadające wypełnienia. Dobry stomatolog zanim rozpocznie leczenie, przeprowadza wszystkie niezbędne badania, konsultuje się z innymi lekarzami, by na koniec postawić trafną diagnozę pozwalającą przeprowadzić pacjenta przez cały proces leczenia. Skutecznie.

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja