Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
14 | 04 | 2021

Bonding

Odbudowa zniszczonych zębów przednich, naprawa uszkodzonego szkliwa (pęknięcia lub ukruszenia) zamknięcie diastemy (przerwy między przyśrodkowymi zębami siecznymi) to elementy rekonstrukcji zębów, które wykonujemy w Centrum Stomatologicznym Luxdentica w Krakowie, w ramach usługi Artistic Bonding.

Bonding

Bonding stosuje się najczęściej w przypadku niewielkich problemów z zębami przednimi w celu znaczącej poprawy ich estetyki, przy minimalnej ingerencji w strukturę zębów. Jak to jest możliwe?

W skrócie bonding odbudowuje zęby oraz przywraca przebarwionym powierzchniom naturalny biały kolor

W tym celu wykorzystuje się żywicę kompozytową, którą lekarz dentysta umieszcza na powierzchniach zębów. Czasami istnieje potrzeba większej ingerencji w strukturę zęba - wtedy wykorzystywany jest także dodatkowy materiał kompozytowy. W trakcie zabiegu dochodzi do łączenia się wypełnienia kompozytowego z tkankami twardymi zęba, dzięki czemu zostaje odbudowana ich powierzchnia oraz przywrócony lśniący, biały wygląd. To znakomita alternatywa dla  pacjentów, którzy nie chcą nadmiernej ingerencji w szkliwo swoich zębów, np. przy zakładaniu licówek porcelanowych. Co istotne - bonding kompozytowy pozwala odświeżyć i odnowić zęby w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Bonding to rozwiązanie, którego efekt utrzymuje się od 2 do 5 lat. Praca musi być jednak poddawana regularnemu polerowaniu.

W Centrum Stomatologicznym Luxdentica w Krakowie proponujmy naszym pacjentom zabieg Artistic Bonding, który daje możliwość małoinwazyjnego odbudowania zniszczonych zębów. Nie jest to zabieg porównywalny z tradycyjnymi wypełnieniami zębów ponieważ jakość, estetyka oraz trwałość artystycznego bondingu mają wartość wyższą niż tradycyjne plomby. Na wypełnienie artistic bonding pacjent otrzymuje w Luxdentica wydłużoną do 5 lat gwarancję jakości. Należy jedynie pamiętać o stałym kontakcie ze swoim dentystą, gdyż zabieg wymaga czasowego odnawiania w postaci polerowania powierzchni zębów.

Do wykonania rekonstrukcji Artistic Bonding wykorzystywany jest zawsze:

  • Mikroskop stomatologiczny oraz lupy – oglądanie leczonego zęba w dużym powiększeniu pozwala dostrzec każdy szczegół w jego strukturze.
  • Kompozyt szkliwny najwyższej klasy – jest całkowicie nieodróżnialne od naturalnych struktur własnego zęba.
  • Barwnik estetyczny – pozwala nadać wypełnieniu indywidualny charakter.
  • Odpowiednia technika zabiegowa – starannie, warstwowo modelowane wypełnienia doskonale odtwarzają strukturę zęba.
  • Koferdam (potocznie; ślinochron) – suchość pola zabiegowego to klucz do jego trwałości. Tylko dokładne odizolowanie zęba od środowiska jamy ustnej pozwala na zastosowanie specjalnych materiałów.

Wymiana istniejących wypełnień w zębach przednich niespełniających estetycznych oczekiwań pacjenta, przywracanie lśniąco białych zębów, szybkość wykonania i wieloletnia trwałość to najistotniejsze elementy Artistic Bondingu. Należy jednak pamiętać, że metoda ta nie będzie skuteczna w każdym przypadku. Warto więc wcześniej skonsultować możliwość jej realizacji ze swoim dentystą.

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja