Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
22 | 06 | 2020

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to specjalistyczna dziedzina w dentystyce obejmująca swoim zasięgiem wiele różnorodnych zabiegów operacyjnych w obrębie jamy ustnej.  Usuwanie zębów, odtwarzanie tkanki kostnej, mikrochirurgia tkanek miękkich, przygotowanie do specjalistycznego leczenia np. wszczepiania implantów, zabiegów protetycznych czy endodoncji - to wszystko domena chirurga stomatologicznego.

Chirurgia stomatologiczna

Nawet prosty zabieg usunięcia zęba wymaga w chirurgii stomatologicznej zachowania ściśle określonych zasad, od których zależy powodzenie leczenia. Chirurgia stomatologiczna wymaga doskonałych umiejętności i doświadczenia od lekarzy. Luxdentica współpracuje z najlepszymi specjalistami w tym zakresie. Dobry chirurg stomatolog musi skutecznie radzić sobie z wieloma problemami; leczenie ropni, przetok ustno-twarzowych, resekcje wierzchołka korzeni, wszelkie zabiegi w zatoce szczękowej, operacje z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej czy usunięcia torbieli twarzoczaszki, jak też leczenie stawów skroniowo-żuchwowych – to dla pracujących w Luxdentica chirurgów codzienna praktyka, która wymaga jednak doskonałego przygotowania do wykonania zabiegu.

Chirurgia stomatologiczna w Luxdentica to:

Właściwa Diagnostyka

Zapewniamy maksymalny komfort w trakcie zabiegu chirurgicznego, dlatego każde leczenie rozpoczynamy od diagnostyki. Na podstawie zdjęć RTG i tomografii komputerowej ustalamy położenie korzenia zęba, dzięki czemu w trakcie zabiegu nic nie jest w stanie nas zaskoczyć.

Maksymalna Sterylność

Jak każdy zabieg chirurgiczny, także stomatologiczny to ingerencja w organizm. Dlatego niezwykle ważne jest zachowanie maksymalnie sterylnych warunków leczenia. Rygorystycznie przestrzegamy stworzonych w tym zakresie norm. Pacjent na fotelu stomatologicznym musi czuć się całkowicie bezpiecznie.

Brak bólu

Dbamy o to, aby zabieg przebiegał całkowicie bezstresowo i bez bólu. Podczas wszystkich operacji zapewniamy optymalne metody znieczulenia. W zależności od indywidualnych potrzeb stosujemy: komputerowe znieczulenie Wand, gaz rozweselający lub sedację dożylną czyli narkozę. Jeśli występuje konieczność usunięcia kliku zębów, całą operację wykonujemy w pełnej narkozie. 

Wypełnienie luki zębowej

Zawsze przed usunięciem zęba lub zębów planujemy w jaki sposób wypełnić powstałą lukę. Wspólnie z pacjentem rozważamy najlepsze z możliwych sposobów, tak, aby pozostała po ekstrakcji przestrzeń nie była przyczyną dalszych problemów. W Luxdentica usunięcie zęba to tylko pierwszy etap do wykonania właściwej rekonstrukcji powstałego w ten sposób ubytku. Planujemy wstawianie implantu, osadzenie mostu, dobranie protezy lub wspólnie omawiamy inne skuteczne rozwiązania. 

Wsparcie anestezjologiczne

W uzasadnionych wypadkach, gdy zabieg odbywa się pod narkozą, stomatologom towarzyszy anestezjolog. Szczególnie w przypadku osób starszych, u których ze względu na różne schorzenia, przyjęcie odpowiedniej procedury znieczulenia jest bardziej skomplikowane, obecność anestezjologa gwarantuje profesjonalne monitorowanie stanu pacjenta i dbanie o jego bezpieczeństwo.

W Centrum Stomatologii Luxdentica w Krakowie wykonujemy następujące zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:

 • ekstrakcje (również zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrzniętych),
 • ekstrakcje zębów mądrości,
 • odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku,
 • plastyka połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową,
 • leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych,
 • resekcje wierzchołka korzeni,
 • hemisekcje,
 • zabiegi usunięcia włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków i innych zmian błony śluzowej,
 • chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego,
 • podcinanie wędzidełek warg i języka zabiegi na zatoce szczękowej – w tym Operacja Caldwella-Luca,
 • zabiegi wykonywane metodą endoskopową,
 • zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej,
 • operacje usunięcia torbieli twarzoczaszki,
 • terapia ortopedyczna złamań zębów, wyrostków zębodołowych, szczęk i żuchwy,
 • zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możliwości zastosowania narkozy lub innych metod eliminacji bólu, zabiegi chirurgiczne wykonujemy, zapewniając pacjentom maksymalny komfort leczenia. 

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja