Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
18 | 01 | 2021

Mikroskop OPMI Pico

W ciągu tygodnia przeprowadzamy w Centrum Stomatologii Luxdentica od kilku do kilkunastu zabiegów leczenia kanałowego i wiemy, jak ważna w endodoncji jest precyzja oraz ergonomia. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu możliwa jest praca w powiększeniu, ale też równomierne oświetlenie pola operacyjnego, co znacznie usprawnia leczenie.

Mikroskop OPMI Pico

W Luxdentice mamy do dyspozycji najwyższej klasy mikroskopy CARL ZEISS OPMI PICO.

Ten kompaktowy mikroskop idealnie sprawdza się podczas leczenia endodontycznego. Został zaprojektowany w taki sposób, aby łączyć niezwykłą precyzję powiększania z funkcjonalnością i intuicyjną, bardzo łatwą manualną obsługą. Urządzenie nie posiada żadnych odsłoniętych kabli ani zewnętrznych elementów, które mogłyby utrudnić pracę lekarza.Wszystkie przyrządy funkcjonalne, takie jak konsola sterowania obrazem wideo,kamera wideo, kable, źródła światła i światłowody zostały całkowicie ze sobą zintegrowane.

Właściwa ergonomia organizacji pracy w gabinecie stomatologicznym to połowa sukcesu. Na drugą część składają się kompetencje i wiedza medyczna stomatologa. Dlatego w Luxdentica stawiamy na sprawdzone i najlepsze w swojej klasie rozwiązania. Mikroskop CARL ZEISS OPMI PICO umożliwia pracę dentyście w komfortowej pozycji, dzięki czemu lekarz może uniknąć problemu przeciążenia szyi oraz pleców. Pięciostopniowa regulacja powiększania zapewnia jasny obraz – od przeglądu pola roboczego, aż do najdrobniejszych szczegółów. Bez względu na obszar obserwacji, stomatolog może pozostawać przez cały czas w wyprostowanej pozycji siedzącej.

Łatwe ustawienie mikroskopu OPMI PICO w pożądanej pozycji – wygodnej zarówno dla lekarza jak i pacjenta - uzyskano dzięki specjalnemu zaprojektowaniu uchwytów. Bezpiecznie, intuicyjne, ergonomiczne dopasowanie do rąk powoduje, że stomatolog może skupić się wyłącznie na swojej pracy, bez zbędnego poszukiwania wygodnej pozycji do obserwacji.

Używane każdego dnia w obu naszych krakowskich centrach stomatologicznych Luxdentica, mikroskopy endodontyczne CARL ZEISS OPMI PICO, wyposażone są w obiektywy o ogniskowych 200 mm, 250 mm i 300 mm, które umożliwiają dokładne dopasowanie mikroskopu do indywidualnej, optymalnej odległości roboczej.

Mikroskopy endodontyczne wykorzystywane są w endodoncji konwencjonalnej oraz przy realizacji zabiegów chirurgii okołowierzchołkowej lub periodontologicznej. W leczeniu kanałowym najważniejsze jest odpowiednie chemiczne i mechaniczne opracowanie systemu korzeniowego a następnie jego szczelne wypełnienie. A tylko mikroskop daje możliwość kontroli prawie wszystkich etapów leczenia.

Możliwość przeniesienia wiernego obrazu pola operacyjnego na monitor komputera w dużym stopniu usprawnia również współpracę na linii stomatolog – pacjent. Przedstawiane w trakcie zabiegu zdjęcia – widok z kamery ułatwiają pacjentowi zrozumienie celowości wykonywanych czynności endodontycznych.

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja