Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
04 | 05 | 2021

Młynek do mielenia zębów

Smart Dentin Grinder to specjalny młynek dentystyczny, który pozwala zamienić usunięte zęby pacjenta w wysokiej jakości autologiczny biomateriał, który wykorzystuje się na przykład do odbudowania kości w procesie wszczepiania implantów stomatologicznych. Materiał jest bardzo plastyczny, trwały oraz stuprocentowo biozgodny.

Młynek do mielenia zębów

Jak to działa?

Ze zmielonych, własnych zębów Pacjenta tworzy się specjalny preparat, wykorzystywany następnie do odbudowy kości m.in. przy zabiegach implantologicznych. Procedura jest prosta i najczęściej  bardziej skuteczna niż przy użyciu sztucznych materiałów do augmentacji kostnej. Wykorzystanie naturalnego materiału pozyskanego od Pacjenta często skraca czas leczenia, eliminuje odrzucenie biomateriału, nie wywołuje powikłań i alergii.

Pomiary wykazały, że zębina wykazuje bardzo duże podobieństwo do kości. Dlatego preparat wyprodukowany z poekstrakcyjnych zębów, umieszczony w miejscu biorczym, ulega dobremu połączeniu z kością Pacjenta, tworząc doskonałą jakościowo kość autogenną. Twarda struktura zębiny sprawia że proces resorpcji jest bardzo powolny, przez co objętość i wysokość wyrostka zachowana jest przez wiele lat.

Dzięki zastosowaniu młynka do mielenia zębów SMART DENTIN GRINDER uzyskujemy wiele wymiernych korzyści w procesie leczenia implantologicznego. Są nimi:

  • Szybkie gojenie się kości - znacznie zredukowany czas leczenia;
  • Wysoka jakość kości autogennej;
  • Całkowicie wyeliminowany efekt „odrzucenia” biomateriału przez Pacjenta;
  • Wykluczona możliwość przekazania choroby lub wywołanie stanu zapalnego;
  • Przez wiele lat zachowana objętość wyrostka oraz jego wysokość;
  • Uzyskanie doskonałych efektów estetycznych;
  • Możliwość obniżenia kosztów leczenia.

W Centrum Stomatologii Luxdentica w Krakowie z powodzeniem wykorzystujemy usunięte zęby Pacjentów do ponownej obróbki. Dzięki zastosowaniu urządzenia SDG wyrwane zęby nie są już utylizowane, a pozyskany w ten sposób materiał może być natychmiast użyty w procesie implantologicznym lub przechowywany do czasu potrzeby powtórnego użycia.

Słowniczek

Materiał autologiczny

Z greckiego "autos", wytworzony przez samo ciało, nie sprowadzony z zewnątrz materiał, który można ponownie wykorzystać np. w procesie augmentacji kości. Tkanką autologiczną jest na przykład skóra przeszczepiana z jednej części ciała do innej.

Augmentacja kości - (inaczej sterowana regeneracja kości, pot. nadbudowa kości)

Zabieg polegający na wypełnieniu pojedynczych ubytków kości wyrostka zębodołowego i pozwalający na zwiększenie grubości i wysokości wyrostka zębodołowego poprzez wytworzenie tkanki kostnej. Najczęściej wykonywany w celu wszczepienia implantów stomatologicznych. (źródło: Wikipedia)

Biozgodność

Cecha substancji lub materiału warunkująca jego prawidłowe działanie w żywym organizmie. Materiał o dużej biozgodności powinien charakteryzować się następującymi cechami: brak toksyczności; brak wpływu na układ odpornościowy organizmu; niewywoływanie hemolizy. (źródło: Wikipedia)

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja