Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
12 | 05 | 2021

Pomiar integracji implantu z kością

Wszczepienie implantu to obecnie dość szybki proces. Jeszcze kilka lat temu do standardów należała procedura trwająca min. 6 miesięcy w części górnej i 3 miesiące w części dolnej. Teraz ten czas bywa skrócony do 8 tygodni. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest, aby stomatolog miał pewność, że kość, na której zostanie zamocowany implant zębowy jest odpowiednio przygotowana.

Pomiar integracji implantu z kością

Można to zweryfikować za pomocą specjalnego urządzenia. Takim instrumentem diagnostycznym, służącym do oceny stabilności implantu jest Osstell ISQ.

Ostell ISQ podaje dentyście bardzo dokładne pomiary, które są niezbędne do podjęcia decyzji, kiedy można obciążać implanty, mocując do nich właściwy ząb. Dzięki temu unika się niepowodzenia w postaci potencjalnego, późniejszego odrzucenia lub rozchwiania implantu.

Trudno jest ocenić obiektywnie stabilność implantu, opierając się wyłącznie na czuciu w ręce i wartości momentu obrotowego.  Dlatego w Luxdentica wykorzystujemy Ostell ISQ. Analizując częstotliwość rezonowania implantu pod wpływem oddziaływania impulsów elektromagnetycznych, jesteśmy w stanie ocenić osteointegrację wszczepów śródkostnych – skutecznie i bezboleśnie. Tylko dokładne pomiary stabilności implantów zapewniają sukces leczenia. Wysoki poziom stabilizacji pierwotnej pozwala na natychmiastowe obciążenie, podczas gdy jej niski poziom przemawia raczej za odłożeniem obciążenia, pozwalając na gojenie i dalsze monitorowanie postępu integracji kości z implantem.

Jak działa miernik?

Stabilność boczna implantu zależy od sztywności zespolenia powierzchni implantu z otaczającą go kością. Sztywność tę mierzy się poprzez umieszczenie na implancie specjalnej końcówki pomiarowej SmartPeg. Następnie zbliża się do niej instrument Osstell, który stymuluje sondę magnetycznymi impulsami, a te bezpośrednio przenoszone są na implant. Poziom stabilności implantu mierzy się dla wartości od 1 do 100 w specjalnej skali ISQ. Im wyższa wartość ISQ tym stabilniejszy implant. Przyjmuje się, że bezpieczne wartości stabilności implantu są powyżej 55 ISQ. Warto wspomnieć również, że Osstell ISQ nie tylko mierzy stabilizację pierwotną implantu, ale także pozwala na pomiary porównawcze, monitorujące proces wgajania.

Pomiar stabilności implantów

Dzisiaj, w Centrum Stomatologii Luxdentica, na wykonanie docelowej korony na implancie potrzebujemy zaledwie 8 tygodni. Tradycyjne metody mówią o czasie oczekiwania na zrośnięcie się implantu z kością od 6 miesięcy w części górnej i 3 miesiącach w części dolnej. W większości przypadków, dzięki zastosowaniu Osstell ISQ pacjent nie musi już czekać 6 lub 3 miesiące, aby z sukcesem zakończyć leczenie implantologiczne.

Osstel ISQ pomaga dentystom Centrum Stomatologii Luxdentica w podjęciu racjonalnej decyzji o tym, kiedy można obciążać implanty. Większość pacjentów w sposób intuicyjny rozumie, że pomiary stabilności implantów decydują o tym, czy implanty mogą być obciążone, czy muszą jeszcze poczekać. Zastosowanie Osstel ISQ daje obu stronom (dentysta-pacjent) poczucie pewności, bezpieczeństwa i jakości leczenia. Osstell ISQ ułatwia również komunikację pomiędzy implantologiami, chirurgami i protetykami, którzy mogą obiektywnie ocenić i porównać wyniki postępowania medycznego.

Ostell ISQ używamy w Centrum Stomatologii Luxdentica jako standardową procedurę w leczeniu implantologicznym.

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja