Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
09 | 07 | 2020

Wybielanie zębów - metody

Białe, piękne zęby powodują, że jesteśmy postrzegani jako atrakcyjne, pewne siebie i zdrowe osoby.  Wygląd naszych zębów bezpośrednio wpływa na pierwsze wrażenie jakie wywołujemy przy kontakcie z drugą osobą. To swojego rodzaju wizytówka nas samych, dzięki której czujemy się bardziej pewni siebie, zadbani i docenieni przez inne osoby.

Wybielanie zębów - metody

Estetyka białego uśmiechu potrafi pozytywnie wpłynąć na wewnętrzne samopoczucie, ale również przynosi wymierne efekty i bardzo pozytywne wpływa na relacje z otoczeniem. Dom, praca, środowisko w którym funkcjonujemy, spotkania z nowymi ludźmi - piękny biały uśmiech już na starcie daje bardzo wiele korzyści. Dbajmy o swój uśmiech, bo uśmiech to zdrowie.

Jeśli chcesz, żeby Twój uśmiech był wyraźnie jaśniejszy, masz co najmniej kilka możliwości. W Centrum Stomatologii Luxdenticaw Krakowie proponujemy aż trzy metody wybielania. Wiemy, że każdy Pacjent ma inne potrzeby, dlatego jeśli zęby są nadwrażliwe, szczególnie polecamy system PREVDENT, który podczas zabiegu regeneruje szkliwo i jednocześnie zmniejsza nadwrażliwość. Dla osób które samodzielnie chcą zadbać o swój biały uśmiech polecamy wybielanie zębów za pomocą metody nakładkowej. Trzecia z metod proponowanych przez Luxdentica, szczególnie polecana osobom, którym zależy na szybkim i bezpiecznym wybieleniu zębów to System BEYOND.

Czym charakteryzują się poszczególne metody wybielania zębów?

System wybielania BEYOND

System wybielania BEYOND

Jednym z najbardziej popularnych metod wybielania, które stosujemy w Luxdentica, jest system BEYOND. Na początku lekarz stomatolog lub higienistka stomatologiczna zabezpiecza dziąsła specjalnym materiałem, a następnie nakładany jest na zęby specjalny preparat. Nałożony na powierzchnie szkliwa aktywny preparat (w tym wypadku jest to nadtlenek wodoru) zostaje poddany trzykrotnemu naświetlaniu, każde po 15 minut przy zastosowaniu specjalnej lampy. Dzięki tej procedurze aktywowane są związki chemiczne, które przyspieszają działanie preparatu. Efekt jest natychmiastowy - zęby zyskują wyraźnie jaśniejszy odcień. Zabieg wykonywany jest podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym i trwa około 1 godziny.

PREVDENT dla nadwrażliwych zębów

Drugim systemem wybielania, które w całości wykonywany jest w gabinecie stomatologicznym to PREVDENT. Ta metoda wybielania zębów została opracowana z myślą o pacjentach ze zdiagnozowaną nadwrażliwością zębów. Procedura wybielania jest podobna jak w systemie BEYOND, jednakże w skład preparatu oprócz nadtlenku wodoru, wchodzi specjalny związek blokujący skutecznie nadwrażliwość: nano-hydroxyapatyt. Jest to związek, z którego zbudowane jest szkliwo zębów, więc oprócz wybielania zyskujemy dodatkowo regenerację i odbudowę szkliwa. Do tego systemu również używamy lampy, ale tym razem preparat naświetlamy około 6 razy po 12 minut. Zabieg wybielania zębów metodą PREVDENT trwa około 2 godzin.

PREVDENT dla nadwrażliwych zębów
Wybielanie metodą nakładkową

Wybielanie metodą nakładkową

To system indywidualnie dopasowanych, przezroczystych nakładek, wykonywanych przez technika dentystycznego na podstawie wycisku zębów, pobranego od Pacjenta. W tym przypadku, przez okres kilku dni. Pacjent samodzielnie w domu przeprowadza wybielanie zębów, aplikując do nakładek aktywny żel. Ze względu na delikatniejsze i dłuższe działanie preparatu, to wybielanie zalecane jest do stosowania przed pójściem do spania, w nocy. Wybielanie zębów odbywa się samoczynnie podczassnu. Metoda nakładkowa może być traktowana jako odrębne wybielanie lub jako kontynuacja i podtrzymanie efektów osiągniętych po wybielaniu lampą w gabinecie stomatologicznym. Połączenie 2 systemów WYBIELANIE LAMPĄ + WYBIELANIE NAKŁADKOWE daje Pacjentowi najlepsze i długotrwałe efekty, nawet na kilka lat.

Co powinieneś wiedzieć, zanim wybielisz zęby?

Skuteczność wszystkich metod wybielania, które stosujemy w Centrum Stomatologicznym Luxdentica jest porównywalna, jednak ostateczny efekt jest zależny od kilku czynników. Po każdym zabiegu obowiązuje przez ok. 48 godzin tzw. biała dieta. To czas, w którym powinieneś unikać pokarmów i napojów barwiących zęby, takich jak kawa, herbata, czerwone wino czy napoje typu cola. Ma to ogromny wpływ na utrzymanie efektów wybielania!

Każdy zabieg wybielania powinna poprzedzać konsultacja. Pozwoli dopasować najlepszą metodę do oczekiwań, a także sprawdzić, czy nie ma żadnych zdrowotnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Prawidłowo i profesjonalnie wykonane wybielanie zębów powinno być bezpieczne dla Ciebie i twojego szkliwa. Dlatego nie rekomendujemy samodzielnego wybielania zębów niesprawdzonymi i niezweryfikowanymi przez stomatologa preparatami.

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja