Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Stomatologia dla dzieci

Niektóre dzieci gdy tylko słyszą na temat wizyty u stomatologa nagle przestają mieć wszelkie dolegliwości i robią wszystko by do dentysty nie pójść. Nasza klinika powstała między innymi z myślą o dzieciach. Staramy się zawsze dbać o to, aby dzieci czuły się w naszej klinice dobrze i chętniej do niej wracały gdy zachodzi taka potrzeba. Interesujesz się kwestią jaką jest stomatologia dla dzieci? Kraków jest miastem, w którym znajdziesz naszą klinikę.

Stomatolog z właściwym podejściem do dzieci

Nie da się ukryć, że niektóre dzieci stronią od wizyt u stomatologa. Może to wynikać z tego, że kiedyś się po prostu do dentysty zraziły odczuwając ból podczas zabiegów. W naszej klinice stawiamy zawsze na pierwszym miejscu komfort naszych pacjentów. Przede wszystkim staramy się dbać o zadowolenie naszych najmłodszych pacjentów, którzy bywają niekiedy dość wybredni jeśli chodzi o wybór stomatologa. Wiemy doskonale jak należy pochodzić do dzieci by leczenie nie było dla nich traumą, a czymś na co po prostu muszą się zdecydować dla swojego dobra. W razie problemów rozmawiamy z dziećmi przed zabiegiem i tłumaczymy, że zabieg jest potrzebny i poprawi codzienne życie tych małych pacjentów. W przypadku poważniejszych zabiegów w jamie ustnej staramy się stosować znieczulenie by dziecko nie odczuwało bólu.

Dlaczego dzieci wybierają naszą klinikę?

  • skupiamy się nie tylko na leczeniu, ale również na komforcie psychicznym naszych pacjentów,
  • tłumaczymy dzieciom, że zabieg poprawi ich życie codzienne,
  • stosujemy nowoczesne metody znieczulania,
  • zabiegi wykonujemy bez zbędnego przeciągania

Interesuje Cię bezbolesna stomatologia dla dzieci? Krakowska klinika Luxdentica jest miejscem, którego szukasz. Pracujący u nas personel został dokładnie przeszkolony z zakresu nie tylko samej stomatologii, ale również z podejścia do dzieci. O naszej skuteczności w bezbolesnym leczeniu dzieci świadczyć może chociażby to ile osób nas odwiedza. Mamy już bazę stałych młodych pacjentów, którzy wracają do nas za każdym razem gdy pojawi się u nich problem natury stomatologicznej. Oferujemy również leczenie z zakresu ortodoncji. Leczymy wady zgryzu u najmłodszych oraz wykonujemy różne zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej. Przy każdym takim zabiegu stosujemy znieczulenie by pacjenci mogli czuć się komfortowo. Współpracujemy z najróżniejszymi specjalistami nie tylko z zakresu stomatologii. Wchodząc w nasze progi możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie w dobrych rękach.

Dzieciom w naszej klinice poświęcamy szczególną uwagę. Stworzyliśmy dla nich specjalne warunki, aby leczenie stomatologiczne kojarzyło się im w pozytywny i dobry sposób. Nie tylko przygotowaliśmy przyjazne miejsce zabaw, w którym nasi mali Pacjenci oczekują na wizytę u dentysty, ale też wprowadziliśmy w życie wyjątkowy program „Wychowanie w uśmiechu”.

Opiera się on na organizacji wizyt adaptacyjnych, podczas których, w formie zabawy uczymy dzieci. Pokazujemy, jak dbać o zęby, opowiadamy, kim jest dentysta i w jaki sposób może on nam pomóc, gdy boli ząb. Celem tej akcji jest wychowanie pokolenia, które nie będzie się bało stomatologa, a wizyty w gabinecie dentystycznym będą naturalnym i stałym elementem dbania o zdrowie.

Przede wszystkim w skuteczny sposób wyeliminowaliśmy strach dzieci, a także ich rodziców przed bólem.

Do historii przeszły już strzykawki do miejscowego znieczulenia. Zastąpiliśmy je komputerową metodą znieczulania „The Wand” nazywaną też „Magiczną różdżką”. To sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczulenia, który składa się z komputera i specjalnej końcówki. Lekarz przykłada „magiczną różdżkę” do dziąsła i pod kontrolą mikroprocesora podaje lek znieczulający w taki sposób, aby tkanki mogły na bieżąco wchłaniać podawany płyn bez uczucia ich rozpychania.

THE WAND to nowoczesne, sterowane komputerowo systemy do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych.

System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki. Samo podawanie znieczulenie odbywa się manualnie – lekarz przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą mikroprocesora podaje lek znieczulający w takim tempie, aby tkanki mogły na bieżąco wchłaniać. Znieczulenie trwa ok. 3 minuty i zaraz po nim tkanki są znieczulone i można rozpocząć zabieg. Ponieważ znieczulane jest ściśle określone miejsce, np. jeden ząb i jego okolice, nie naraża to małych Pacjentów na uczucie odrętwienia twarzy i cały czas zachowują pełną mimikę twarzy oraz możliwość wymowy.

Dzieciom i ich rodzicom szczególnie polecamy profilaktyczne zabiegi fluoryzacyjne poprzez lakowanie lub piankowanie zębów. Tym sposobem możemy zredukować możliwość wystąpienia próchnicy u dziecka o 70%. Innym zabiegiem jest lakowanie zębów mlecznych lub stałych, które polega na wypełnieniu bruzd zębowych lakiem, co zapobiega zalęganiu się w nich resztek pokarmowych. Ta metoda redukuje próchnicę nawet o 90%.

Każdy stomatolog spotkał się na pewno z przypadkami leczenia zębów u dzieci. Trzeba przyznać, że niekiedy jest to spore wyzwanie. Dzieci dość niechętnie podchodzą do stomatologii i właśnie tutaj jest największy problem. W naszej klinice znaleźć można jednak takich specjalistów, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób rozmawiać z dziećmi aby przekonać je do leczenia zębów. Przyjdź do nas ze swoim dzieckiem i przekonaj się osobiście jak dużą wagę przykładamy również do tego aby dzieci były po prostu zadowolone z wizyty.

Zobacz naszego eksperta

lek. stom. Katarzyna Kamińska
lek. stom. Katarzyna Kamińska
pedodoncja
więcej
lek. stom. Monika Srebrny
lek. stom. Monika Srebrny
pedodoncja
więcej

Umów się na konsultację

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą, by umówić dogodny termin wizyty!


Umów się na konsultację
Dlaczego stomatologia dziecięca w Luxdentica?
Dlaczego stomatologia dziecięca w Luxdentica?

Global Clinic Rating

Światowy poziom stomatologii

Global Clinic Rating - nr 1 w Krakowie

Luxdentica najlepszą krakowską kliniką stomatologiczną.

Więcej

Eksperci Luxdentica

Poznaj naszych specjalistów

Nasi eksperci
Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja