Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
12 | 04 | 2021

Bank Uśmiechów Macierzystych

Cyfrowa archiwizacja uśmiechu to kamień milowy w możliwościach odtworzenia idealnego, naturalnego i zgodnego z naszą fizjologią uzębienia. Pytani przez nas Pacjenci o ich wymarzony uśmiech odpowiadają najczęściej, że chcieliby wrócić do uśmiechu sprzed lat. Z utęsknieniem wspominają swoje zęby z młodości i wzdychają ze smutkiem, że czasu nie da się cofnąć.

Bank Uśmiechów Macierzystych

Zapewne niemal wszyscy z nas słyszeli o Bankach Komórek Macierzystych. Komórki macierzyste to pierwotne, niewyspecjalizowane komórki, które mają olbrzymi potencjał do namnażania oraz zdolność do przekształcania się w wyspecjalizowane komórki. Dzięki tym właściwościom mają zastosowanie w medycynie przy odbudowie uszkodzonych komórek. Znajdują się one m.in. w krwi pępowinowej i sznurze pępowinowym.* Innymi słowy jest to nasz indywidualny materiał genetyczny, który możemy zachować po to, aby w przyszłości wykorzystać go do „naprawy” poszczególnych elementów swojego ciała. Komórki pochodzące z krwi pępowinowej po narodzeniu dziecka można zamrozić, przechowywać i wykorzystać w późniejszym leczeniu osoby do której należą.

Podobna idea przyświeca pomysłowi zachowania w pamięci komputerowej uśmiechu każdego z Państwa, Pacjentów Centrum Stomatologii Luxdentica w Krakowie. Osoby realizujące swoje leczenie w naszych klinikach dentystycznych mają możliwość skorzystania z cyfrowej archiwizacji swojego uśmiechu.

Jak to się odbywa?

Podczas wizyty stomatologicznej skanujemy Wasze zęby i archiwizujemy w naszym cyfrowym banku. Wasz uśmiech jest zachowywany i przypisany do karty wraz z datą utworzenia. Przechowujemy cyfrową kopię Waszych zębów bezterminowo. Jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba odtworzenia brakujących tkanek zębowych lub przywrócenia dawnego blasku swoim zębom, będziecie mogli skorzystać z ich zapisanego wzoru znajdującego się w naszym Banku Uśmiechów Macierzystych.

Ale co w przypadku osób, które nie posiadają zapisanej w naszej bazie cyfrowej kopii swoich zębów?  W tym wypadku z pomocą przyjdzie drugie rozwiązanie które z powodzeniem stosujemy w Centrum Stomatologii Luxdentica, a mianowicie SMILE DONATOR PROGRAM.

Warto zastanowić się, czy w Państwa najbliższym otoczeniu nie ma osoby, której zęby kształtem zbliżone są do waszych. Często syn, córka, siostra czy brat odziedziczyli ich kształt właśnie po rodzicach. Możemy wykorzystać ten kształt w usłudze SMILE DONATOR PROGRAM. Od wskazanego dawcy uśmiechu skopiujemy kształt zębów, aby wykorzystać go do planowanej rekonstrukcji Twojego indywidualnego uśmiechu.

Dzięki zastosowaniu Programu Bank Uśmiechów Macierzystych możemy:

  • Całkowicie odbudować wygląd Twoich zębów (np. utraconych w czasie w wypadku);
  • Zrekonstruować ubytki w taki sposób, aby pasowały idealnie do innych zębów;
  • Nadać odpowiednią, związaną z Twoją fizjologią kolorystykę i kształt;
  • Przekazać wzór Twoich zębów najbliższym osobom z rodziny (SMILE DONATOR PROGRAM);
  • Tworzyć wizualizacje w przypadku chęci poprawy estetycznej wyglądu Twoich zębów.

Lekarze medycyny estetycznej od bardzo wielu lat potrafią dzięki nowoczesnym technikom medycznym odwracać efekty towarzyszące starzeniu się. Wielu z nas korzysta z kwasu hialuronowego czy toksyny botulinowej jako najprostszych technik chirurgii estetycznej poprawiających wygląd. Warto pomyśleć w tym kontekście także o możliwościach jakie dać nam może w przyszłości zdeponowana cyfrowa kopia własnych zębów w Banku Uśmiechów Macierzystych.

Więcej informacji na ten temat: www.luxdentica.pl/bank-usmiechow-macierzystych

*źródło: https://www.pbkm.pl/komorki-macierzyste/komorki-macierzyste-i-krew-pepowinowa

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja