Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!

Dla wielu osób powodem kompleksów jest nieestetyczny uśmiech. Wady zgryzu, próchnica czy braki w uzębieniu potrafią w dużym stopniu wpływać na naszą pewność siebie. W związku z tym warto by było wiedzieć co można zrobić aby poprawić swój uśmiech. Z nami jesteś w stanie odbudować go bardzo szybko. W efekcie odbudujesz też swoją pewność siebie i poczujesz się znacznie luźniej w towarzystwie. Osoby, które nie są zadowolone ze swojego uśmiechu bardzo często myślą, że inne osoby zwracają bez przerwy uwagę na ten właśnie szczegół. Jeśli czujesz, że Twój uśmiech nie jest idealny to warto by było pomyśleć o tym aby coś z tym zrobić. Jesteśmy po to aby Ci w tym pomóc.

Projektowanie uśmiechu kluczem do zdobywania pewności siebie

Każdy kto nie jest zadowolony ze stanu swojego uzębienia lub też twierdzi, że jego uśmiech nie jest ładny to powinien się do nas zgłosić. Nasza klinika zatrudnia wybitnych specjalistów, którzy zajmują się kwestią jaką jest projektowanie uśmiechu. Trzeba przyznać, że efekty pracy tychże specjalistów są bardzo często doceniane. Wystarczy niekiedy krótka wizyta kontrolna i nasi lekarze będą w stanie ocenić jaki jest stan uzębienia oraz co można zrobić by zaprojektować piękny uśmiech. Perłowe zęby nie muszą być marzeniem. Z nami możesz sprawić, że również Twój uśmiech będzie tak piękny jak ten u gwiazd Hollywood. Centrum Stomatologiczne Luxdentica dysponuje nie tylko świetnymi fachowcami. Znajdziesz u nas również wysokiej jakości sprzęt, który wykorzystujemy do tego, aby poprawić uśmiech naszych pacjentów. W naszej klinice nie poprawiamy jedynie stanu uzębienia. Niejednokrotnie za problemy z estetyką zębów odpowiadają wady zgryzu. U nas znajdziesz świetnych ortodontów, którzy przeprowadzą właściwe leczenie pozwalające na prostowanie łuku. Dosłownie każdego dnia do naszej kliniki trafiają kolejne osoby zainteresowane projektowaniem uśmiechu. Pierwszym etapem takiego projektowania jest oczywiście wizyta kontrolna gdzie pacjent musi być dokładnie oceniony pod kilkoma względami. Lekarze oceniają czy konieczne jest prostowanie zębów czy też trzeba zacząć od leczenia.

Wszyscy marzymy o pięknych i zdrowych zębach. Wspaniały symetryczny i zdrowy uśmiech buduje poczucie własnej wartości. Gdy ciało i umysł są spójne ma to bezpośredni wpływ na codzienne zachowanie. Dzięki temu poprawiamy swoje relacje w życiu zawodowym, prywatnym, społecznym. Pogodny wyraz twarzy sprawia, że czujemy się młodzi i zdrowi, wydzielają się hormony szczęścia, które napędzają nas do działania. Uśmiech ma znaczenie! Może diametralnie zmienić nastawienie do świata, odbudować poczucie pewności, czy zniwelować dawne obawy lub kompleksy.

Zobacz jak bardzo uśmiech wpływa na naszą percepcję innej osoby...
Zobacz jak bardzo uśmiech wpływa na naszą percepcję innej osoby...

Naukowcy od lat próbowali znaleźć złoty środek umożliwiający realizację marzeń osób chcących poprawić wygląd swoich zębów. Dzięki digitalizacji, komputeryzacji wielu procesów lekarz dentysta jest dziś w stanie bardzo szczegółowo określić i zwizualizować efekt pracy stomatologicznej już na etapie wstępnej oceny i pierwszego spotkania z Pacjentem.

Redefinicja podejścia do leczenia, nastawienie na efekt końcowy pracy to klucz do zrozumienia nowoczesnej stomatologii oraz idei Digital Smile Design (DSD).

Leczenie rozpoczyna się od zrozumienia potrzeb estetycznych Pacjenta, a kluczową rolę odgrywa odpowiedź na pytanie, w jaki sposób te oczekiwania mogą być spełnione.

Leczenie rozpoczyna się od zrozumienia potrzeb estetycznych Pacjenta, a kluczową rolę odgrywa odpowiedź na pytanie, w jaki sposób te oczekiwania mogą być spełnione.

Pacjenci pragną zmiany swojego wizerunku, ale chcą mieć pewność, że zainwestowane środki dadzą pożądany efekt. Określenie i wskazanie, które elementy można i w jakim zakresie zmienić, wspólna weryfikacja marzeń w stosunku do ograniczeń to najważniejsze aspekty pracy lekarza stomatologa w procesie projektowania uśmiechu.

Uzyskanie właściwych efektów leczenia nie jest dziełem przypadku. To suma składowa wielu czynników; systematycznego podejścia do procedur leczniczych, diagnostyki, komunikacji i planowania. Praca w projekcie Digital Smile Design zakłada, że przed rozpoczęciem leczenia każdy pacjent zna końcowy efekt i doskonale wie, w jaki sposób będzie prowadzone leczenie. Utworzony przez stomatologa plan leczenia stanowi schemat odniesienia do kolejnych, następujących po sobie etapów rekonstrukcji uzębienia i tworzenia idealnego uśmiechu.

Jak proces DSD realizujemy w praktyce?

Na początku, podczas pierwszego etapu postępowania medycznego,  lekarz stomatolog opracowuje i definiuje wzór odbudowy zębów. Zebrane dane pozwalają kierować kolejnymi fazami procesu.

Stomatolog - korelując oczekiwania pacjenta z jego uwarunkowaniami biologicznymi, strukturalnymi czy funkcjonalnymi - przedstawia najlepszą z możliwych do uzyskania opcji realizacji nowego uśmiechu. Już wtedy, na wstępnym etapie planowania Pacjent decyduje czy przedstawiona wizja jest spójna z jego wyobrażeniem.

Największą zaletą DSD jest wizualizacja procesu. Oglądany wspólnie obraz łączy w tym samym momencie stomatologa, technika i pacjenta, dzięki czemu mogą oni uczestniczyć we wspólnym opracowaniu i wdrożeniu metodyki leczenia. Prosta, zdominowana przez obraz komunikacja, graficzne przedstawienie przebiegu prac i wizualizacja jej ostatecznych efektów pozwalają zrozumieć cały cykl leczenia oraz wyeliminować wszelkie nieporozumienia.

Metamorfoza Aleksandry - Luxdentica Dental Clinic Kraków

Nasz zespół to profesjonaliści, którzy nie znaleźli się przypadkowo w Luxdentica. Łączy nas rzetelne podejście do zawodu i pasja związana ze stomatologią. Do Twojej dyspozycji pozostają doświadczeni lekarze, innowacyjny sprzęt na światowym poziomie, a także dobra - profesjonalna i empatyczna atmosfera panująca w naszej klinice. By Twoje leczenie przebiegało sprawnie komfortowo, kontakt z Tobą ma Opiekun Pacjenta - nasz pracownik Kasia Chudyba, która jest stale do Twojej dyspozycji. W naszej klinice możesz liczyć zdecydowanie na więcej.

Wywiad i sesja foto i video

Całość zaczyna się od wykonania sesji zdjęciowej. W tym czasie dokładnie obserwujemy, w jaki sposób pacjent się uśmiecha, jak mówi, jak w tym czasie pracuje jego mimika. Bardzo istotny jest dialog z pacjentem podczas którego lepiej poznajemy jego charakter i osobowość. Wszystko po to, aby projektowanie nowego uśmiechu było jak najbardziej dopasowane do jego cech charakteru. Tylko tego typu nowoczesne, interdyscyplinarne i holistyczne podejście daje pewność, że nowy uśmiech będzie nie tylko ładny, ale również spójny z indywidualnym charakterem pacjenta. 

Na tym etapie wykonujemy:

  • zdjęcia RTG
  • zdjęcia tomograficzne
  • zdjęcia cefalometryczne (rodzaj diagnostyki obrazowej, pokazujący całą czaszkę z boku)
  • zdjęcia wewnątrzustne (przy pomocy skanera)

Dodatkowo wykonujemy krótkie nagrania video, na których rejestrowane są wszystkie możliwe projekcje twarzy i ust: en face, profilowe i pod kątem 45 st. Materiał nagrywany jest w spoczynku oraz dynamiczne, podczas mowy i uśmiechu – tak, aby zaobserwować wszystkie cechy mimiczne pacjenta.

Analiza

Kolejnym krokiem jest analiza wszelkich uwarunkowań (na poziomie biologicznym i funkcjonalnym) jaka występuje pomiędzy zębami, ustami, uśmiechem, rysami twarzy czy mimiką, za pomocą której wyrażane są emocje. Na ekranie komputera przy pomocy programu, który uwzględnia wszystkie wczytane uprzednio dane zdjęciowe i video wspólnie projektujemy uśmiech. Możemy m.in. skorygować położenie zębów, możemy je wydłużyć, zamknąć przerwy między nimi lub usunąć przebarwienia. Na ekranie pacjent widzi swoje zęby w różnych długościach, odcieniach i kształtach. Sam może wybrać, która opcja najbardziej mu odpowiada. W rezultacie powstaje wirtualny model 2D nowego uśmiechu. DSD umożliwia dopasowanie zębów do kształtu i koloru ust, mimiki, cech charakteru, oraz fizjonomii. W tej technologii możemy odpowiednio dobrać licówki, przedłużyć zęby czy skorygować linię uśmiechu.

Miara nowego uśmiechu

Tak opracowany wzór nowego uśmiechu trafia do pracowni protetycznej. Tam powstaje jego trójwymiarowy odpowiednik, który co bardzo istotne, można już fizycznie założyć na istniejące zęby i przymierzyć, podobnie, jak robimy to kupując nową sukienkę czy buty. Jeśli pacjent w pełni akceptuje zaprojektowane rozwiązanie przystępujemy do kompleksowego leczenia, w ramach ustalonego wcześniej planu działania i zaproponowanego kosztorysu.

W tej metamorfozie zostały wykonane korony i licówki poprawiające estetykę

W tej metamorfozie zostały wykonane korony i licówki poprawiające estetykę

Leczenie zostało poprzedzone projektowaniem uśmiechu.

Subtelna korekta obu jedynek górnych

Wykonane zostały licówki estetyczne w protokole Luxdentica. Przed leczeniem zęby zostały rozjaśnione wybielaniem Prevdent.

W naszej klinice możesz również zdecydować się na przeprowadzenie wybielania zębów. Zabieg ten wykonują nasi najlepsi specjaliści, którzy świetnie znają się na swoim fachu. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie i dobierana jest odpowiednia metoda leczenia, której ostatecznym efektem jest piękny i zdrowy uśmiech, o którym nasi pacjenci dotychczas jedynie marzyli.

Jesteś niezadowolony ze swojego uśmiechu? Czujesz, że byłoby lepiej gdyś poprawił wygląd jedynek czy też wyprostował nieco swój zgryz? Jeśli na te pytania odpowiadasz twierdząco to jest to znak, że powinieneś się do nas zgłosić już dziś. Czekamy na kontakt z Twojej strony. Możesz mieć stuprocentową pewność, że dołożymy wszelkich starań aby Twój uśmiech wyglądał perfekcyjnie. Ostrzegamy jednak, że możesz nieco się zdziwić! Nasi pacjenci często są w szoku jak bardzo poprawił się ich uśmiech po leczeniu w naszej klinice.

Subtelna korekta obu jedynek górnych

Zobacz naszego eksperta

lek. stom. Michał Ganowski
lek. stom. Michał Ganowski
stomatologia estetyczna, protetyka, projektowanie uśmiechu
więcej

Umów się na konsultację

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą, by umówić dogodny termin wizyty!


Umów się na konsultację
Dlaczego projektowanie uśmiechu Digital Smile Disign w Luxdentica?
Dlaczego projektowanie uśmiechu Digital Smile Disign w Luxdentica?

Eksperci Luxdentica

Poznaj naszych specjalistów

Nasi eksperci
Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja