Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!

Przyjmuje się, że aż połowa wszystkich pacjentów zgłasza się do stomatologa z powodów estetycznych. Ładne i proste zęby nie tylko poprawiają wygląd, ale również łamią bariery psychologiczne, zmieniają jakość życia, dodają pewności siebie, powodują, że postrzegani jesteśmy jako osoby atrakcyjne i zaradne.

Gdy zęby są zdrowe, ale mają przebarwienia, są nierówne, zbyt długie lub krótkie, niesymetryczne, mają mikropęknięcia lub niewielkie złamania wtedy warto zastanowić się nad modyfikacją tego stanu. To zadanie dla stomatologa. Dobry dentysta, specjalizujący się w stomatologii estetycznej skutecznie i profesjonalnie poprawi wygląd każdych zębów. Istnieje wiele metod wizualnych zmian uśmiechu. Można zastosować licówki, wypełnienie kompozytowe, nakładki koronowe (Inlay lub onlay) można również skorzystać z nowoczesnej metody Digital Smile Design, która krok po kroku projektuje nowy, wymarzony piękny uśmiech.

Piękno to symetria

Jest obecna w naturze, w największych pracach artystycznych, matematyce ale także w harmonii ludzkiego ciała – także zębów i twarzy. Współczesne techniki projektowania nowego uśmiechu bezpośrednio nawiązują do zasady złotego podziału – boskiej proporcji. Stomatologia estetyczna wymaga innowacji, kreatywności i artystycznych zdolności po to aby tworzyć idealny uśmiech dopasowany do indywidualnych i unikalnych warunków twarzy. Piękno można zmierzyć. Dlatego nowoczesne metody planowania nowego uśmiechu takie jak DSD korzystają z odkrytej jeszcze w starożytności zasady.

W skrócie złota proporcja, złoty podział nazywany jest również boską proporcją, ciągiem Fibonacciego czy literą Phi, opisuje doskonale symetryczną relację między dwiema proporcjami, a polega na podzieleniu dowolnego odcinka na dwie części tak, aby całość miała się tak do większej części, tak jak większa część do mniejszej. Tak stworzony obraz można multiplikować, tworząc złożone konstrukcje matematyczne, geometryczne czy przestrzenne. Do najbardziej znanych obiektów w których wykorzystana została zasada złotej proporcji należą m.in. ; grecki Partenor, Mona Lisa, czy fresk Stworzenia Adama autorstwa Michała Anioła.

Złota proporcja
Złota proporcja

Diagnostyka i planowanie leczenia

System do diagnostyki i planowania leczenia wykorzystuje algorytm, który analizuje na zdjęciu cyfrowym najlepsze położenie wszystkich zębów szczęki w celu zaprojektowania uśmiechu. Nowoczesna stomatologia indywidualnie określa dla każdego pacjenta jego własną, unikalną, zbliżoną do ideału proporcję.

Digital Smile Design

Digital Smile Design to metoda, która daje lekarzowi stomatologii możliwość przeprowadzenia w pełni przewidywalnego leczenia protetycznego, ortodontycznego lub zachowawczego materiałami kompozytowymi w celu osiągnięcia najlepszego wyniku estetycznego. DSD daje pacjentowi wizję efektów leczenia, już w momencie projektowania nowego uśmiechu. Proces DSD opiera się na trzech ważnych filarach: diagnostyce estetycznej, komunikacji na linii pacjent/stomatolog/technik protetyczny oraz stałej weryfikacji informacji.

Diagnostyka estetyczna

Diagnostyka estetyczna – to dokumentacja medyczna w postaci fotografii i analizy cyfrowej. Umożliwia stomatologom wizualizację oraz analizę problemów, których nie można zauważyć klinicznie.

Komunikacja

Komunikacja – ma fundamentalne znaczenie w całym procesie. Cel to dokładne informowanie technika protetycznego o osobistych preferencjach pacjenta i jego cechach psychofizycznych. Pacjent aktywnie uczestniczy w tworzeniu nowego uśmiechu, poprzez wyrażenie własnych oczekiwań i pragnień staje się współtwórcą, kreatorem swoich nowych zębów. Właściwa komunikacja bezpośrednio wpływa na zawiązanie optymalnej relacji między pacjentem, stomatologiem i technikiem protetycznym.

Stała weryfikacja informacji

Analiza DSD pozwala na dokładną ocenę wyników uzyskanych podczas faz projektowania i  leczenia. Program leczenia w oparciu o sekwencję slajdów jest ściśle skorelowany ze zdjęciami, filmami, notatkami, grafiką czy rysunkami. W każdej chwili członkowie całego zespołu mogą uzyskać dostęp do prezentacji slajdów aby móc na bieżąco śledzić i analizować materiał. Technik dentystyczny zyskuje informacje zwrotne związane z kształtem zębów, ich rozmieszczeniem i kolorem, tak aby zoptymalizować proces i nanieść wszelkie niezbędne zmiany. Ta ciągła podwójna kontrola na linii stomatolog – technik w znakomity sposób rzutuje na doskonałość końcowego wyniku.

Cyfrowe projekty uśmiechu

Więcej na ten temat dowiesz się w dziale → Cyfrowe projektowanie uśmiechu.

W stomatologii estetycznej nadrzędnym celem jest poprawa lub odtworzenie naturalnego, a przy tym estetycznego wyglądu zębów.

Dlatego wszystkie zabiegi planujemy w sposób niezwykle drobiazgowy i przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii komputerowej. Impulsem do działań jest zawsze chęć dokonania zmiany w celu poprawienia obecnego stanu uzębienia. Aby dokładnie poznać oczekiwania przeprowadzamy konsultacje, podczas których szczegółowo omawiamy sposoby realizacji i wybieramy najbardziej właściwe dla pacjenta metody, określamy co możemy i chcemy wspólnie osiągnąć. Jednocześnie tak planujemy leczenie, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w zdrowe zęby pacjenta.

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

I like Luxdentica!

Uśmiechamy się na co dzień

i like Luxdentica

Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalny program, który docenia naszych stałych klientów.

więcej

Global Clinic Rating

Światowy poziom stomatologii

Global Clinic Rating - nr 1 w Krakowie

Luxdentica najlepszą krakowską kliniką stomatologiczną.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja