Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!

Dyscyplina fizjoterapii stomatologicznej zajmuje się leczeniem dolegliwości w obszarze głowy i szyi. Ważne jest aby konsultacja fizjoterapii stomatologicznej była powiązana z konsultacją stomatologa. Bardzo często dolegliwości w obszarze głowy i szyi wynikają z wad postawy i nieprawidłowości z innych obszarów naszego ciała np. kręgosłupa. Nieprawidłowości wśród tych struktur, mogą wywołać dolegliwości bólowe objawiające się bólami głowy, stawów skroniowo-żuchwowych czy nawet imitujące bóle zębów.

Fizjoterapia Stomatologiczna Kraków Luxdentica
Fizjoterapia Stomatologiczna Kraków Luxdentica

Kiedy warto zdecydować się na konsultację z fizjoterapeutą - objawy

 • problemy z przełykaniem, otwieraniem i zamykaniem ust,
 • zgrzytanie i zaciskanie zębów (bruksizm),
 • bóle i trzaski w obrębie stawów żuchwy,
 • uczucie napięcia i ból mięśni w okolicach żuchwy,
 • bóle zębów oraz ich nadwrażliwość,
 • częste bóle głowy i karku, które nasilają się podczas zaciskania zębów,
 • migrena,
 • zawroty głowy lub mdłości,
 • tępy ból w okolicy ucha i twarzy,
 • szum w uszach,
 • bóle kręgosłupa,
 • drętwienie lub mrowienie w palcach,
 • obrzęk i ból po zabiegach chirurgicznych,
 • obrzęk i ból po wszczepieniu implantu.

Luxdentica

Jak wyglądają zabiegi z fizjoterapii stomatologicznej w Krakowie?

Każdorazowo przed rozpoczęciem zabiegów fizjoterapii, przeprowadzamy szczegółowy wywiad, badanie funkcjonalne ogólne oraz stawów skroniowo-żuchwowych oraz jeżeli są takie wymagania również wykonujemy zdjęcie RTG bądź tomografię komputerową.

Każdy człowiek jest istotą niepowtarzalną i inaczej reaguje na przeprowadzane zabiegi, dlatego w klinice Luxdentica, każda terapia jest starannie dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Może być podstawową metodą leczniczą lub stanowić jedynie uzupełnienie zabiegów dentystycznych w zakresie protetyki, implantologii, ortodoncji oraz chirurgii szczękowo-twarzowej.

Terapia manualna

to delikatna manipulacja mięśni i stawów. Badania pokazują, że ten typ terapii jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów leczenia zaburzeń w obrębie narządu żucia. Pomaga w rozluźnieniu napięć i przywróceniu prawidłowego ruchu w stawie skroniowo-żuchwowym, a tym samym zmniejszeniu dolegliwości bólowych. Postępowanie wzbogacone jest zaleceniami konkretnych ćwiczeń i zachowań, które możesz sam wykorzystać w domu jako autoterapię aby szybciej i skuteczniej pozbyć się bólu, zmienić nawyki postoralne bądź przyśpieszyć proces leczenia.

Kinesiotaping

czyli (plastrowanie dynamiczne) jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które zmagają się bólem i obrzękiem po zabiegu chirurgicznym. Może być stosowany jako metoda niezależna lub uzupełniająca w celu podtrzymania efektu po manualnym drenażu limfatycznym. Zastosowanie kinesiotapingu w stomatologii polega na oklejaniu określonych partii twarzy specjalnie przystosowanymi do tego elastycznymi plastrami. Dzięki temu wspomagają odprowadzanie limfy i poprawiają krążenie krwi. Ułatwienie odpływu limfy ma działanie przeciwobrzękowe i przeciwbólowe. Już po pierwszej terapii odczuwasz wyraźną poprawę, która wiążę się ze złagodzeniem lub całkowitym pozbyciem się bólu.

Drenaż limfatyczny twarzy

jest to rodzaj bardzo delikatnego i płynnego masażu, który poprawia krążenie krwi i ułatwia odpływ limfy. Umożliwia to eliminację obrzęku i zmniejszenie dolegliwości bólowych po takich zabiegach jak, usunięcie ósemki, podniesienie dna zatoki, wszczepienie implantu lub leczenie kanałowe.

 

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja