Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wizyta
Umów
wizytę
Ortodoncja

Zadaniem ortodoncji jest doprowadzenie do właściwego ustawienia zębów w łuku zębowym, a także odtworzenie prawidłowego zwarcia pomiędzy szczęką, a żuchwą. Podstawową formą leczenia jest zastosowanie aparatów ortodontycznych. W naszej klinice jesteśmy w stanie wyleczyć każdą wadę zgryzu. Pamiętaj, że nie leczone wady mogą doprowadzić do różnych poważniejszych komplikacji: chorób przyzębia, rozchwiania, wysuwania się zębów, a nawet zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych.

W zależności od Twojego wieku stosujemy aparaty ruchome (wyjmowane) lub stałe. Aparaty ruchome doskonale sprawdzają się w leczeniu ortodontycznym dzieci z uzębieniem mlecznym lub mieszanym. Aparaty stałe wykorzystujemy, gdy Twój układ kostny jest już całkowicie rozwinięty. Leczenie trwa od roku do trzech lat.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom stomatologicznym w leczeniu ortodontycznym możemy Ci zaproponować przezroczyste nakładki ClearAligner. Które spełniają zadania aparatu ortodontycznego, ale są niewidoczne.

Leczenie zawsze rozpoczynasz od wizyty u ortodonty, który podczas konsultacji stwierdzi, jaki rodzaj aparatu należy zastosować w Twoim wypadku i czy mogą to być nakładki ClearAligner.

Kolejnym krokiem jest zaplanowanie Twojego leczenia przez ortodontę i technika stomatologicznego. Pobieramy wówczas od Ciebie wyciski robocze zębów i na ich podstawie przygotowujemy nakładki lub aparat. W trakcie leczenia bardzo ważne jest zaplanowanie i obecność na wizytach kontrolnych. W ich trakcie ortodonta odpowiednio reguluje aparat. Pamiętaj bowiem, że aparat jest tylko narzędziem, a decyzje w sprawie leczenia podejmuje lekarz. Aparat pozostawiony bez kontroli może być dla Ciebie wręcz szkodliwy.

Leczenie ortodontyczne wymaga czasu i trwa także już po zdjęciu aparatu. Wtedy wchodzimy w fazę leczenia retencyjnego, które polega na utrzymaniu osiągniętego efektu. Stosujemy wówczas tzw. retainery, czyli aparaty retencyjne.


Zobacz naszego eksperta

dr n. med. lek. stom. Anna Hille Padalis
dr n. med. lek. stom. Anna Hille Padalis
ortodoncja
więcej
lek. stom. Daria Chochoł
lek. stom. Daria Chochoł
ortodoncja
więcej

Standardy Luxdentica

Global Clinic Rating

Światowy poziom stomatologii

Global Clinic Rating - nr 1 w Krakowie

Luxdentica najlepszą krakowską kliniką stomatologiczną.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja