Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Mosty i korony zębowe

Na skutek różnych wypadków może dojść do ułamania naturalnej korony lub też całkowitej utraty zębów naturalnych. Czy to oznacza, że nic nie da się z tym zrobić i musimy z tym żyć? Oczywiście, że nie! W przypadku utraty zęba lub zniszczenia naturalnej korony stosowane są wysokiej jakości implanty, które występują w wersji ceramicznej oraz tytanowej. Natomiast w przypadku ukruszenia zęba świetnym pomysłem może być założenie na nim korony pełnoceramicznej.

Zabieg zakładania koron przy ukruszeniu zębów

Do ukruszenia zęba może niestety dojść bardzo łatwo. Jeśli ktoś ma słabe własne zęby, to tym bardziej rośnie prawdopodobieństwo, że może dojść do ukruszenia. Takie problemy można jednak rozwiązać i cieszyć się pięknym uśmiechem, nawet po poważnych uszkodzeniach naturalnych zębów pacjenta. W przypadku braku zębów, świetnym pomysłem mogą być korony zębowe tymczasowe, które mogą Państwo założyć w naszej klinice stomatologicznej. Koronę przymocowuje się do pozostałości zęba, który został ukruszony lub też umieszcza się ją na innych oszlifowanych zębach pacjenta znajdujących się w pobliżu uszkodzonego zęba.

Rodzaje koron zębowych

Korony protetyczne to materiały dentystyczne, które są powszechnie wykorzystywane w celu uzupełnienia naturalnego zęba, gdy nie jest możliwe założenie plomby. Uzupełnienie stałe koronami zakłada się podczas rekonstrukcji zębów najczęściej wtedy, gdy korona naturalnych zębów pacjenta jest w dużym stopniu zniszczona, kiedy doszło do złamania zęba np. po leczeniu kanałowym lub też w wyniku innego urazu. Prawidłowo wykonana korona i odpowiednio dobrana do potrzeb pacjenta nie tylko przywróci utracone funkcje zęba, ale również w znaczący sposób poprawi estetykę całego uzębienia.

Jakie rodzaje koron protetycznych stosujemy w naszej klinice?

Korony metalowe

Korony metalowe są trwałe i - w porównaniu do pozostałych rodzajów uzupełnień zębów - atrakcyjne cenowo. Jednak nienaturalny wygląd korony zębowej metalowej oraz możliwość wystąpienia przez nią reakcji alergicznej, jest rzadko stosowana do odbudowy zębów.

Korony cyrkonowe

Ten typ koron zębowych stosowany jest również dość rzadko. Chociaż korony cyrkonowe są wytrzymałe i zapewniają dobrą izolację temperaturową, posiadają ograniczoną przezierność, a ich twardość w dużej mierze wpływa na ścieranie się zębów bocznych.

Korony porcelanowe

Porcelanowa korona zęba jest jednym z najchętniej wybieranych przez klientów rodzajów uzupełnienia protetycznego do odbudowy zniszczonych zębów. Ma niezwykle naturalny i estetyczny wygląd, a jednocześnie nie powoduje ciemnienia przyległych tkanek. Decydując się na korony porcelanowe, musimy jednak pamiętać, aby unikać jedzenia bardzo twardych produktów spożywczych.

Korona zęba czy most protetyczny?

Jeżeli Twój problem dotyczy naturalnej korony zęba, która jest uszkodzona, najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie korony protetycznej.

Każdy ząb zbudowany jest z korzenia i korony. Korona to ta część zęba, która jest widoczna w jamie ustnej. Stałą lub tymczasową koronę umieszcza się albo na uszkodzonym zębie, albo na wstawionym implancie. Oprócz funkcji zdrowotnych nowa korona zęba spełnia też funkcje estetyczne: wpływa na poprawienie wyglądu i kształtu zęba.

Innym sposobem uzupełnienia w przypadku zębów uszkodzonych jest most protetyczny. Wykonywanie mostów protetycznych ma na celu wypełnienie luki po jednym lub maksymalnie trzech zębach sąsiadujących ze sobą. Zabieg polega na umieszczeniu koron na zębach położonych najbliżej braku zębowego. Zęby te stanowią wówczas filary mostu. Jego przęsłem jest natomiast korona lub korony umieszczone w luce zębowej nad dziąsłem.

Koronę protetyczną można porównać do swego rodzaju nakładki, którą umieszczamy na zębie lub implancie.

W przypadku naturalnego zęba konieczne jest jego oszlifowanie, aby zamieszczona na nim korona nie różniła się od wyglądu zęba i zmieściła się w lukę pomiędzy zębami. Korona jest zacementowana na stałe.

Zabieg założenia koron zębowych

Przy dzisiejszych osiągnięciach technologicznych w pracy protetycznej, leczenie możemy szczegółowo zaplanować, wykorzystując w tym celu projektowanie i wizualizacje 3D. Wykonujemy wówczas zdjęcia Twojej jamy ustnej, a następnie na komputerze przy pomocy specjalnego programu wykonujemy wirtualny zabieg. W ten sposób nie tylko szczegółowo planujemy wszystkie czynności, które wykonamy podczas rzeczywistego zabiegu, ale także możemy zaprojektować docelową koronę lub most porcelanowy z dokładnością do 1 mikrona.

Dlaczego warto zakładać korony w naszej klinice?

Pracujemy z myślą o Twoim uśmiechu. Każdego dnia dążymy do tego, aby uśmiech naszych pacjentów był piękny. W przypadku zakładania koron staramy się, aby tworzone była w taki sposób, żeby na pierwszy rzut oka korony zębowe wyglądem nie odróżniały się od zębów naturalnych pacjenta. Precyzyjne szlifowanie założonej korony pozwala osiągnąć taki efekt, że korona zlewa się kolorystycznie z resztą zęba i powierzchnią pozostałych zębów. W związku z tym efekt jest zniewalający. Kolor korony dopasuje się idealnie do koloru zęba.

Zabiegów założenia korony na zęby wykonujemy bardzo dużo. Praktycznie każdego dnia zgłaszają się do nas kolejne osoby zamierzające założyć koronę na swoje zęby. Nasza klinika dokłada zawsze wszelkich starań aby końcowy efekt był nie tylko zadowalający, ale wręcz idealny. Personel pracujący w naszej klinice stawia sobie zawsze bardzo wysoko poprzeczkę. W związku z tym efekty naszej pracy są doceniane przez pacjentów. Dobrym potwierdzeniem efektywności naszej pracy może być to, że pacjenci wracają do nas w przypadku jakichkolwiek kolejnych problemów natury stomatologicznej.

Centrum Stomatologii Luxdentica działa w Krakowie, ale przyjmujemy pacjentów z całej Polski. Zdarza się, że na założenie korony na zęby przyjeżdżają do nas pacjenci nawet z innych województw. Pamiętaj o tym, że u nas masz gwarancję, że zabieg będzie wykonany prawidłowo i będziemy dla Ciebie wsparciem również po jego zakończeniu.

Dzięki zabiegowi zakładania koron zębowych można w dużym stopniu zwiększyć swoją pewność siebie oraz zadowolenie z życia. Już nie będziemy musieli mieć kompleksów związanych z naszymi zębami. Decydując się na założenie korony w naszej klinice, możesz mieć pewność, że zabieg ten będzie wykonany prawidłowo. W przypadku ewentualnych roszczeń jesteśmy oczywiście otwarci na dialog. Zawsze staramy się dojść z pacjentem do porozumienia, aby ostatecznie pacjent czuł się dobrze po zrealizowanych przez nas usługach. Przekonaj się o tym samodzielnie!

Zobacz naszego eksperta

lek. stom. Mateusz Jendrulek
lek. stom. Mateusz Jendrulek
stomatologia estetyczna, protetyka, projektowanie uśmiechu
więcej
lek. stom. Katarzyna Radzikowska
lek. stom. Katarzyna Radzikowska
protetyka, stomatologia estetyczna
więcej
lek. stom. Michał Ganowski
lek. stom. Michał Ganowski
stomatologia estetyczna, protetyka, projektowanie uśmiechu
więcej
lek. stom. Ewa Rybka
lek. stom. Ewa Rybka
protetyka stomatologiczna, stomotologia estetyczna, zaburzenia czynnościowe stawów żuchwowych
więcej
lek. stom. Karolina Kuśnierz
lek. stom. Karolina Kuśnierz
protetyka, stomatologia estetyczna
więcej
lek. stom. Magdalena Wadowska
protetyka
więcej

Umów się na konsultację

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą, by umówić dogodny termin wizyty!


Umów się na konsultację
Dlaczego mosty i korony w Luxdentica?
Dlaczego mosty i korony w Luxdentica?

I like Luxdentica!

Uśmiechamy się na co dzień

i like Luxdentica

Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalny program, który docenia naszych stałych klientów.

więcej

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja