Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Mosty i korony na zęby

Nie da się ukryć, że na skutek różnych wypadków może dochodzić do ułamania lub też całkowitej utraty zęba. Czy to oznacza, że nic nie da się z tym zrobić i musimy z tym żyć? Oczywiście, że nie! W przypadku utraty zęba stosowane są wysokiej jakości implanty, które występują w wersji ceramicznej oraz tytanowej. Natomiast jeśli chodzi o ukruszenie zęba to świetnym pomysłem może być założenie na nim specjalne korony, która powstaje z ceramiki.

Korony na zęby przy ukruszeniach

Do ukruszenia zęba może niestety dojść bardzo łatwo. Jeśli ktoś ma słabe zęby to tym bardziej rośnie prawdopodobieństwo, że może dojść do ukruszenia. Takie problemy można jednak rozwiązywać i cieszyć się pięknym uśmiechem nawet po poważnych uszkodzeniach zębów. Świetnym pomysłem mogą być korony na zęby, które mogą Państwo założyć w naszej klinice stomatologicznej. Koronę przymocowuje się do pozostałości zęba, który został ukruszony lub też umieszcza się ją przez przytwierdzenie do innych zębów znajdujących się w pobliżu. Ważne jest to aby korona została we właściwy sposób oszlifowana. Dzięki temu będzie można osiągnąć najlepszy efekt.

Jeżeli Twój problem dotyczy jednego zęba, który jest uszkodzony, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie stałego uzupełnienia protetycznego w postaci korony. Każdy ząb zbudowany jest z korzenia i korony. To ta część zęba, która jest widoczna w jamie ustnej. Koronę umieszcza się albo na uszkodzonym zębie albo na wstawionym implancie. Oprócz funkcji zdrowotnych nowa korona zęba spełnia też funkcje estetyczne. Pozwala na poprawienie wyglądu i kształtu zęba.

Innym sposobem uzupełnienia braków zębowych jest most protetyczny. Dzięki niemu możemy wypełnić lukę po jednym do trzech zębów sąsiadujących ze sobą. Zabieg polega na umieszczeniu koron na zębach położonych najbliżej braku zębowego. Zęby te stanowią wówczas filary mostu. Jego przęsłem jest natomiast korona lub korony umieszczone w luce zębowej nad dziąsłem.

Koronę protetyczną można porównać do swego rodzaju nakładki, którą umieszczamy na zębie lub implancie.

W przypadku naturalnego zęba konieczne jest jego oszlifowanie, aby zamieszczona na nim korona nie różniła się od innych zębów i zmieściła się w lukę pomiędzy zębami. Korona jest zacementowana na stałe.

Przy dzisiejszych osiągnięciach technologicznych leczenie protetyczne możemy szczegółowo zaplanować wykorzystując w tym celu projektowanie i wizualizacje 3D. Wykonujemy wówczas zdjęcia Twojej jamy ustnej, a następnie na komputerze przy pomocy specjalnego programu wykonujemy wirtualny zabieg. W ten sposób nie tylko szczegółowo planujemy wszystkie czynności, które wykonamy podczas rzeczywistego zabiegu, ale także możemy zaprojektować docelową koronę z dokładnością do 1 mikrona.

Dlaczego warto zakładać korony w naszej klinice?

Pracujemy z myślą o Twoim uśmiechu. Każdego dnia dążymy do tego, aby uśmiech naszych pacjentów był piękny. W przypadku zakładania koron staramy się aby korona tworzona była w taki sposób żeby na pierwszy rzut oka nie można było jej zauważyć. Precyzyjne szlifowanie założonej korony pozwala osiągnąć taki efekt, że korona zlewa się kolorystycznie z resztą zęba. W związku z tym efekt będzie zniewalający. Kolor korony dopasuje się idealnie do koloru zęba. Zabiegów założenia korony na zęby wykonujemy bardzo dużo. Praktycznie każdego dnia zgłaszają się do nas kolejne osoby zamierzające założyć koronę na swoje zęby. Nasza klinika dokłada zawsze wszelkich starań aby końcowy efekt był nie tylko zadowalający ale wręcz idealny. Personel pracujący w naszej klinice stawia sobie zawsze bardzo wysoko poprzeczkę. W związku z tym efekty naszej pracy są doceniane przez pacjentów. Dobrym potwierdzeniem efektywności naszej pracy może być to, że pacjenci wracają do nas w przypadku jakichkolwiek kolejnych problemów natury stomatologicznej. Centrum Stomatologii Luxdentica działa w Krakowie, ale przyjmujemy pacjentów z całej Polski. Zdarza się, że na założenie korony na zęby przyjeżdżają do nas pacjenci nawet z innych województw. Pamiętaj o tym, że u nas masz gwarancję, że zabieg będzie wykonany prawidłowo i będziemy dla Ciebie wsparciem również po jego zakończeniu.

Dzięki założeniu koron na zęby można w dużym stopniu zwiększyć swoją pewność siebie oraz zadowolenie z życia. Już nie będziemy musieli mieć kompleksów związanych z naszymi zębami. Decydując się na założenie korony w naszej klinice możesz mieć pewność, że zabieg ten będzie wykonany prawidłowo. W przypadku ewentualnych roszczeń jesteśmy oczywiście otwarci na dialog. Zawsze staramy się dojść z pacjentem do porozumienia aby ostatecznie pacjent czuł się dobrze po świadczonych przez nas usługach. Przekonaj się o tym samodzielnie.

Zobacz naszego eksperta

lek. stom. Mateusz Jendrulek
lek. stom. Mateusz Jendrulek
stomatologia estetyczna, protetyka, projektowanie uśmiechu
więcej
lek. stom. Katarzyna Radzikowska
lek. stom. Katarzyna Radzikowska
protetyka, stomatologia estetyczna
więcej
lek. stom. Michał Ganowski
lek. stom. Michał Ganowski
stomatologia estetyczna, protetyka, projektowanie uśmiechu
więcej
lek. stom. Ewa Rybka
lek. stom. Ewa Rybka
protetyka stomatologiczna, stomotologia estetyczna, zaburzenia czynnościowe stawów żuchwowych
więcej
lek. stom. Piotr Chomiuk
lek. stom. Piotr Chomiuk
protetyka, stomatologia estetyczna
więcej

Umów się na konsultację

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą, by umówić dogodny termin wizyty!


Umów się na konsultację
Dlaczego mosty i korony w Luxdentica?
Dlaczego mosty i korony w Luxdentica?

I like Luxdentica!

Uśmiechamy się na co dzień

i like Luxdentica

Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalny program, który docenia naszych stałych klientów.

więcej

Kredytowanie leczenia

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja