Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Implanty tytanowe premium

Implanty tytanowe to obecnie najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane rozwiązanie w implantoprotetyce stomatologicznej. Zapewniają długotrwałe rezultaty użytkowania, a tytan od wielu lat pozostaje jednym z najlepszych i najbardziej bezpiecznych materiałów z których wykonuje się implanty.

Implanty dentystyczne są produkowane i stale doskonalone przez największe światowe firmy branży stomatologicznej, takie jak: Nobel Biocare, Straumann, Dentsply Implants, Zimmer. Implanty tych marek pozwalają stomatologom z sukcesem radzić sobie w nawet najbardziej skomplikowanych przypadkach klinicznych.

Od momentu odkrycia znakomitych cech biochemicznych i fizykochemicznych tytanu nastąpił znaczący przełom w biomedycynie i protetyce dentystycznej. Żaden z innych stosowanych materiałów do produkcji implantów nie jest jednocześnie tak trwały, bezpieczny i doskonale przebadany jak tytan.
 

Co charakteryzuje implanty tytanowe?

Wieloletnie badania kliniczne dowodzą, że implanty wykonane z tytanu umożliwiają prawidłowy wzrost kości.

Wieloletnie badania kliniczne dowodzą, że implanty wykonane z tytanu umożliwiają prawidłowy wzrost kości.

Oznacza to, że tytan w kontakcie z ludzką kością (w przeciwieństwie do innych metali) nie tylko nie zaburza procesu jej wzrostu lub gojenia, ale niemal idealnie się z nią biokomponuje.

Dodatkowo struktura powierzchni tytanu umożliwia łączenie się tkanek kostnych z materiałem implantu

Co powoduje, że ryzyko, iż organizm odrzuci implant i potraktuje go jako ciało obce, jest bardzo znikome. Te cechy tytanu umożliwiają najlepsze osadzenie implantu w obrębie żuchwy lub szczęki pacjenta. Także proces zasklepiania rany i gojenia się miejsca wprowadzenia implantu jest znacznie szybszy niż w przypadku produktów wykonanych z innych materiałów.

Dodatkowo struktura powierzchni tytanu umożliwia łączenie się tkanek kostnych z materiałem implantu
Implanty tytanowe produkowane są w systemie dwuczęściowym, składają się z zazwyczaj z dwóch elementów.

Implanty tytanowe produkowane są w systemie dwuczęściowym, składają się z zazwyczaj z dwóch elementów.

Pierwszy element to śruba, która zostaje chirurgicznie wczepiona do kości. Drugi element zostaje przytwierdzony do pierwszego po zakończeniu procesu pełnej integracji kości z metalową śrubą. Proces ten można porównać do budowy domu. Najpierw realizowany jest fundament i dopiero wtedy na mocno scalonej, solidnej konstrukcji (połączenie kości i tytanowego słupka) osadza się właściwy implant (porcelanową imitację zęba).

Proces leczenia. Jak to wygląda w Luxdentica?

W naszej klinice możesz liczyć na więcej.

Nasz zespół to profesjonaliści, którzy nie znaleźli się przypadkowo w Luxdentica. Łączy nas rzetelne podejście do zawodu i pasja związana ze stomatologią. Do Twojej dyspozycji pozostają doświadczeni lekarze, innowacyjny sprzęt na światowym poziomie, a także dobra - profesjonalna i empatyczna atmosfera panująca w naszej klinice. By Twoje leczenie implantologiczne przebiegało sprawnie, kontakt z Tobą ma Opiekun Pacjenta - nasz pracownik Kasia Chudyba, która jest stale do Twojej dyspozycji. Wspólnie z naszymi Pacjentami tworzymy nowy styl stomatologii.

Jakie braki zębowe można uzupełnić za pomocą implantów?

Gdy brakuje jednego zęba

Gdy brakuje jednego zęba

Rozwiązanie: pojedynczy implant estetycznie uzupełniony koroną protetyczną. Zdarza się, że Pacjenci lekceważą problem braku pojedynczego zęba, zwłaszcza gdy znajduje się w mniej widocznej części jamy ustnej. Warto odbudować go najszybciej, bo taka pojedyncza luka w uzębieniu niesie za sobą konsekwencje w postaci zaniku kości.

Gdy brakuje kilku zębów

Rozwiązanie: most oparty na dwóch implantach. Zamiast odtwarzania każdego zęba osobno, umieszczamy dwa implanty na krańcach powstałej luki zębowej i łączymy je mostem dwu, trzy, czteropunktowym. Most to po prostu kilka koron połączonych razem. Wykonywany jest z większego bloku porcelany w laboratorium protetycznym. Można go albo zacementować, albo wkręcić do implantów.

Gdy brakuje kilku zębów
Gdy brakuje wszystkich zębów

Gdy brakuje wszystkich zębów

Rozwiązanie: proteza oparta na implantach. To odpowiedź dla tych wszystkich Pacjentów, którzy chcą zmian w związku z użytkowaniem niewygodnej protezy tradycyjnej. Proteza oparta na implantach zmienia całkowicie komfort związany z jedzeniem, estetyką i codziennym życiem. Jest odpowiednio dopasowana, wygodna, nie uwiera w dziąsła; nie ma też konieczności wyciągania jej w celu czyszczenia oraz korzystania ze specjalnych klejów, potrzebnych przy protezie tradycyjnej. Znacznie poprawia estetykę twarzy, co znakomicie wpłynęło na samopoczucie wielu naszych Pacjentów.

Overdenture

Rozwiązanie: proteza nakładkowa/overdenture na locatorach na 2 implantach. Zastosowanie protezy nakładkowej, polega na wykorzystaniu korzeni zębów lub implantów oraz umieszczeniu na nich łączników kulkowych lub belki, które je łączą. Na tym umieszcza się nowoczesną i o wiele bardziej stabilną protezę niż tradycyjna. Jeśli nie będzie możliwości umieszczenia protezy na implantach od razu, w jamie ustnej pacjenta zastosujemy uzupełnienie tymczasowe, aby w okresie oczekiwania na finalne rozwiązanie nie poczuł on żadnego dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu.

Overdenture
All on 4

All on 4

Rozwiązanie: most protetyczny mocowany na 4 implantach/ 1 wizyta. W sytuacji, gdy pacjentowi z całkowitym bezzębiem zależy na czasie, proponujemy zastosowanie nowoczesnej metody All-on-4™. Dzięki niej w czasie jednej wizyty i bez konieczności przeszczepu kości Pacjent odzyskuje pełne i stabilne uzębienie, które nie odbiega estetycznie od naturalnych zębów.

All on 6-8

Rozwiązanie: most protetyczny mocowany na 6 lub 8 implantach/1 wizyta. Dzięki tej metodzie Pacjenci z całkowitym bezzębiem w czasie jednej wizyty i bez konieczności przeszczepu kości (metoda umożliwia wykorzystanie w sposób optymalny istniejących warunków kostnych) odzyskują pełne i bardzo stabilne uzębienie. Wyjątkowość metody All-on-6-8™ opiera się na bardzo precyzyjnej lokalizacji w kości 6-8 implantów. Są one w taki sposób zaprojektowane, że można uniknąć stosowania dodatkowych zabiegów związanych z regeneracją kości i podniesienia dna zatok szczękowych.

All on 6-8

Dlaczego implanty tytanowe w Luxdentica?

Specjalistyczne konsultacje

Zapewniamy Ci specjalistyczne konsultacje, dzięki którym wejdziesz w proces zabiegów perfekcyjnie przygotowany. Przedstawimy możliwości leczenia implantologicznego oraz oszacujemy wstępnie koszty. Wspólnie z Tobą określimy plan, możliwe alternatywy, odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Zespół ekspertów

Gwarantujemy najwyższą jakość usług medycznych świadczonych przez wysoko kwalifikowanych specjalistów, i to w wielu dziedzinach. Implantologia jest w naszej klinice szczególnie rozwiniętą dziedziną stomatologii. Posiadamy w tym zakresie doświadczenie potwierdzone setkami zabiegów.

Nowoczesne technologie

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i urządzeniami, wykorzystujemy najnowsze, światowe technologie . Zdajemy sobie sprawę, że implantologia to dziedzina, która stale się rozwija, stąd nasza klinika jest zawsze na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami.

Cyfrowe planowanie uśmiechu

Jak wynika z doświadczeń Luxdentica, dla naszych pacjentów najważniejszą część leczenia implantologicznego stanowi zawsze jego wynik estetyczny. Rozumiemy oczekiwania naszych Pacjentów, dlatego proponujemy cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital smile design). Opiera się na wirtualnej obróbce zdjęcia Pacjenta, dzięki czemu efekty leczenia zobaczysz, zanim rozpocznie się pierwszy zabieg. Podejmujesz decyzję, będąc w pełni świadomy efektów, do których zmierzamy.

Bezbolesne zabiegi

W Luxdentica możesz liczyć na bezbolesne leczenie. W zależności od zabiegu, a także osobistych preferencji Pacjenta w naszej klinice mamy do dyspozycji komputerowe znieczulenie The Wand, gaz rozweselający lub leczenie pod narkozą, pod czujnym okiem anstezjologa.

Nowoczesna diagnostyka radiologiczna

Dysponujemy najnowocześniejszym w Polsce Tomografem Komputerowym, w którym dawka promieniowania jest maksymalnie zredukowana. Niezbędne badania wykonujemy zgodnie z wymaganą zasadą ALARA.

Interdyscyplinarne podejście specjalistów

W naszej klinice współpracują ze sobą specjaliści z różnych dziedzin stomatologicznych oraz anestezjolog. To nasz atut. Możemy podjąć natychmiastowo konsultacje, kiedy Twoje leczenie implantologiczne tego wymaga.

Najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa

Leczenie implantologiczne to zabiegi na otwartym organizmie. Rygorystycznie przestrzegamy najwyższych standardów zachowania higieny i bezpieczeństwa. Każdy zabieg dokładnie planujemy. Przygotowujemy się do niego zgodnie ze ściśle określonymi procedurami.

Nowoczesne rozwiązania implantologiczne

Nasza oferta implantologiczna jest najszerszą na rynku w Polsce. Naszym Pacjentom możemy zaproponować linie implantów tytanowych: Optimum i Premium, a także w przypadku uczulenia na tytan cyrkonowe implanty Nobel Pears. Implanty, które wykorzystuje Luxdentica zostały wyselekcjonowane z rynku jako najbardziej optymalne i zapewniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i funkcjonalności.

Gwarancja i kredytowanie

Jesteśmy pewni doświadczenia i wiedzy naszych specjalistów, nowoczesnego sprzętu i stosowanych przez nas materiałów. Dlatego na leczenie implantologiczne udzielamy gwarancji „100% sukcesu”.

W klinice Luxdentica nie musisz się też martwić, jeśli nie dysponujesz całkowitą kwotą potrzebną na leczenie implantologiczne. W takiej sytuacji możesz skorzystać z dogodnych warunków kredytowania. Wszystkie formalności związane z kredytem załatwisz na miejscu.

Zobacz naszego eksperta

lek. stom. Dariusz Wilisowski – właściciel
lek. stom. Dariusz Wilisowski – właściciel
implantologia, chirurgia
więcej
dr n. med. lek. stom. Daniel Uryga
dr n. med. lek. stom. Daniel Uryga
chirurgia, implantologia
więcej
lek. stom. Patryk Stępień
lek. stom. Patryk Stępień
chirurgia, implantologia
więcej
lek. stom. Artur Sipika
lek. stom. Artur Sipika
chirurgia
więcej
lek. stom. Maciej Cichanowicz
lek. stom. Maciej Cichanowicz
chirurgia, chirurgia twarzy i szyi, implantologia
więcej

Umów się na konsultację

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą, by umówić dogodny termin wizyty!


Umów się na konsultację

Implanty tytanowe premium

Często stosuje się je w przypadkach gdy istnieje zbyt mała ilość materiału kostnego na którym można osadzić implant (stosujemy tylko sprawdzone implanty znanych producentów).  Dwuczęściowy system pozwala na dostosowanie implantu, który rozwiązuje niedobory kości. W niektórych przypadkach, aby leczenie implantologiczne zakończyło się sukcesem, należy poddać pacjenta procesowi sterowanej regeneracji kości (sinus lift, GBR - horyzontalna i wertykalna augmentacja, bloki kostne, przeszczepy kości własnej).

Czas założenia implantu trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu tygodni. Jest uzależniony od miejsca w którym zostaje wprowadzony implant, ilości, czy mamy do czynienia z pojedynczym zębem czy wieloma uzupełnieniami oraz rodzaju zastosowanych rozwiązań.

Czy implanty tytanowe są bezpieczne?

Implanty tytanowe są bezpieczne i skuteczne. Są używane od ponad 50 lat i przez cały ten czas trwają badane nad udoskonalaniem produktu. Nie oznacza to jednak, że nie istnieje jakiekolwiek ryzyko w procesie ich implementacji i użytkowania, jednak powikłania nie zdarzają się często.

Dlaczego implanty tytanowe premium są droższe?

Projektowanie kształtu i funkcjonalności implantów klasy premium jest często objęte prawem patentowym, stąd cena za te implanty bywa wyższa niż w przypadku użycia „tańszych” systemów.  Na cenę ma również wpływ szeroki asortyment komponentów protetycznych niezbędnych do osadzenia zębów porcelanowych na wprowadzonych implantach. Efektem tego jest zawsze najdoskonalsza estetyka. Implanty tytanowe posiadają ponadto 20-letnią międzynarodową gwarancję użytkowania, a wieloletnie badania potwierdzają, że niemal w 100% służą ich użytkownikom dożywotnio.

Dlaczego warto wybrać tytanowe implanty klasy premium?

Klasę implantów premium charakteryzuje zastosowanie najwyższej jakości powierzchni implantu która w znaczący sposób wpływa na szybkie wgajanie. Do ich produkcji wykorzystuje się najbardziej zaawansowane technologie. Klasa premium to również poparte wieloletnimi badaniami naukowymi, unikalne opatentowane rozwiązania, dzięki którym pacjent otrzymuje najwyższą jakość implantów, często bezpośrednio sprofilowaną dla jego potrzeb.

Zęby w 1 godzinę

Eksperci Luxdentica

Poznaj naszych specjalistów

Nasi eksperci
Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja