Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
22 | 04 | 2020

Implanty

Usunięty ząb to przyczyna, która powoduje, że decydujemy się na zastosowanie implantu. Utrata zębów czasami spowodowana jest przez zdarzenie losowe, np. wypadek, który uniemożliwia uratowanie uszkodzonych zębów lub bardzo duże, wieloletnie zaniedbania w obrębie higieny jamy ustnej wykluczające skuteczne leczenie zachowawcze.

Implanty

W niektórych przypadkach implanty osadza się także ze względów estetycznych. Ważniejszy jest jednak aspekt zdrowotny. Pozostała po usunięciu zęba luka ma poważny wpływ na zachowanie innych zębów w obrębie szczęki lub żuchwy Pacjenta. 

Implant składa się z trzech elementów

Implant składa się z trzech elementów

Pierwszy to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka, którą umieszcza się na stałe w kości. Do tak zbudowanego fundamentu dodaje się koronę, czyli element który od tej pory będzie nowym zębem. Aby całość mogła właściwie funkcjonować niezbędny jest także łącznik przykręcany pomiędzy śrubą, a koroną. Implanty wykonane są z tytanu lub cyrkonu. Są to materiały w pełni biozgodne, to znaczy, że organizm traktuje je jak naturalną tkankę. Dzięki temu nie dochodzi do zakażeń, a implant może z powodzeniem służyć przez bardzo wiele lat.

Osadzenie implantu to proces

W zależności od zastosowanej metodyki może trwać od kilku do kilkudziesięciu dni. Ważne jest, czy mamy do czynienia z jednym czy wieloma implantami. Równie istotne jest w którym momencie po usunięciu zęba realizowany jest proces implementacji. 

W przypadku wypadków losowych, nagłej, nieprzewidzianej utraty zębów lub też zaplanowanego uprzednio usunięcia zębów, osadzenie implantu jest procesem, który zazwyczaj sprowadza się do dwóch-trzech wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Inaczej postępujemy w przypadku gdy ubytek powstał wiele lat temu. Wstawienie w to miejsce implantu po tak długim czasie wiąże się zazwyczaj z dodatkowym zabiegiem uzupełnienia tkanki kostnej, a co za tym idzie dłuższym procesem leczenia.

W przypadku gdy czas od momentu usunięcia zęba do wstawienia implantu zębowego wynosi kilka dni lub tygodni nie ma potrzeby regeneracji kości na której osadzony zostanie implant. Inaczej jest w momencie, gdy decyzję o zastosowaniu leczenia implantami podejmujemy wtedy gdy ubytki mają wiele lat. Wtedy proces zostaje w znaczący sposób wydłużony, gdyż w większości przypadków będzie wymagana uprzednia regeneracja kostna miejsca w którym wszczepiony zostanie implant. Regeneracja wykonywana jest przy użyciu materiału kościozastępczego, którego zadaniem jest i wzmocnienie lub/i uzupełnienie powierzchni kości na której później zostanie osadzony implant. 

Czy istniej możliwość przyspieszenia tego procesu? W niektórych przypadkach tak. Rozwój technologii medycznej umożliwia obecnie znacznie szybsze osadzenia implantu. W Luxdentica wykorzystujemy metodę „Teeth-in-An-Hour TM”, dzięki której przy wykorzystaniu zdjęć tomograficznych i oprogramowania 3D konstruowany jest indywidualny implant Pacjenta.  Komputerowy Program Nobel Procera Design pozwala bowiem zaplanować zabieg z bardzo wysoką precyzją i zaprojektować optymalną anatomicznie i funkcjonalnie pozycję implantów.

Warto pamiętać, że decyzję o podjęciu leczenia, wybraniu najlepszej metody oraz czasie wykonania zabiegu każdorazowo podejmuje lekarz wraz z pacjentem podczas konsultacji w Luxdentica.

W zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta w Luxdentice proponujemy kilka rodzajów implantów, których cena uzależniona jest przede wszystkim od jakości i trwałości wykorzystanych do ich produkcji materiałów. W cenę zęba na implancie wliczone są znieczulenia, zdjęcia RTG, szwy, odsłonięcie implantu, łącznik tytanowy, śruba gojąca, korona porcelanowa na dentystycznym stopie bezniklowym oraz wizyty kontrolne. Szczegółową specyfikację oferowanych przez Luxdentica rozwiązań znajdziecie na stronie implantkrakow.pl

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja