Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
21 | 09 | 2020

Implanty w 1 godzinę

Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem IMPLANTY w 1 godzinę? Czy oznacza to, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wchodzący do gabinetu stomatologicznego pacjent wyjdzie z niego zupełnie odmieniony, z pięknym białym uśmiechem i nowiuteńkim garniturem zdrowych, lśniąco białych zębów? Tak, ale pod pewnymi warunkami.

Implanty w 1 godzinę

Nic nie dzieje się bez przyczyny, ani samo. Podobnie w przypadku operacji – do których dawno temu przykleił się slogan i określenie – IMPLANTY w 1 godzinę. Sam proces implementacji owszem sprowadzony został do 1 godziny, ale - aby zupełnie cieszyć się w pełni białym uśmiechem - konieczne są co najmniej 3 wizyty w gabinecie stomatologicznym oraz… no właśnie dość mocno zniszczone zęby własne pacjenta, których już de facto nie można uratować. Gdy wszystkie inne metody leczenia nie mają już z medycznego i stomatologicznego punktu widzenia szansy na powodzenie - pozostaje usunięcie zębów i na tak przygotowane miejsce wprowadzenie implantów.

Skąd więc nazwa IMPLANTY w 1 godzinę?

Wszystko z potrzeby nazwania procesu, który w przeciwieństwie do „zwykłej”czy klasycznej implementacji uległ maksymalnemu skróceniu. Doszło do tego dzięki opracowaniu nowatorskiej metody wykorzystującej współczesne osiągnięcia techniki komputerowej oraz systemów CAM/CAD. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym Pacjent zostaje poddany pełnej analizie medycznej. Prześwietlone, zeskanowane i zapisane w postaci cyfrowej zostają wszystkie elementy twarzoczaszki, sfilmowana zostaje również mimika, gesty, szerokość uśmiechu, bada się także nastawienie mentalne i cechy charakteru pacjenta. Wiadomo, że z natury nieśmiała osoba nie będzie emanować uśmiechem jak Jack Nicholson, stąd potrzeba ustalenia w jakim stopniu nowy uśmiech będzie tożsamy z osobowością pacjenta. Zebrawszy wszystkie te dane program komputerowy w obecności pacjenta, stomatologa i technika dentystycznego wizualizuje i przedstawia efektywny modelnowych zębów i nowego uśmiechu. Taki obraz (zaakceptowany przez wszystkich projekt) w postaci pliku zostaje przesłany drogą internetową do pracowni, która za jakiś czas stworzy idealnie skonstruowane, spersonalizowane implanty. Dodatkową zaletą jest to, że program komputerowy idealnie dobiera miejsca, w których mają być one osadzone w żuchwie lub szczęce. Nic nie zostaje poddane dziełu przypadku. Ale nadal powraca pytanie dlaczego IMPLANTY w 1 godzinę?

No właśnie, gdy po pierwszym spotkaniu pacjenta z dentystą wszystko jest już ustalone to podczas drugiego spotkania wystarczy sama implementacja, według ustalonych wcześniej zasad i planu działania. Ale trzeba na to spotkanie poczekać – zazwyczaj od kilkunastu dni do kilku tygodni. To czas, w którym powstaje model naszych nowych zębów. Gdy klinika stomatologiczna już otrzyma, dedykowany temu jednemu pacjentowi model implantów,następuje gwałtowne przyspieszenie procedury.

"Teeth-in-An-Hour TM"

Następuje kumulacja wszystkich działań stomatologicznych, które w innych przypadkach wprowadzania implantów i klasycznej metody leczenia, rozkłada się zazwyczaj na kilka oddzielnych wizyt. Usuwa się stare zęby (jeżeli są) i wszczepia się nowe w pełni spersonalizowane implanty, według opracowanego szablonu. Wszystko w jednym czasie pod znieczuleniem miejscowym lub pod zupełną narkozą. Ale aby nie było tak zupełnie łatwo, są to implanty przejściowe, które dopiero po kilku miesiącach zastępuje się ostateczną wersją nowych zębów. Organizm pacjenta to żywe tkanki, które w bardzo różny i indywidualny sposób reagują na operacje. Jeżeli w czasie 1 wizyty realizuje się kilka ważnych ingerencji w obrębie jamy ustnej może to spowodować niemożliwe do przewidzenia zmiany, które dopiero po pełnym zagojeniu będą widoczne. Dlatego dopiero po kilkumiesięcznym okresie instaluje się ostateczną wersję implantów.

Czy każdy może otrzymać indywidualnie zaplanowany, nowy garnitur zębów?

W zasadzie stuprocentowym wskazaniem do wykonania zabiegu implantacji w 1 godzinę jest… bezzębie. Czyli, aby wykorzystać system osadzenia "Teeth-in-An-Hour TM" paradoksalnie trzeba mieć bardzo zniszczone zęby własne lub taką ich strukturę, która w przypadku podjęcia leczenia stomatologicznego nie będzie dobrze rokować. Oczywiście, teoretycznie istnieje możliwość usunięcia brzydkich zębów zdrowych, aby w ich miejsce wszczepić piękne i lśniąco wyglądające implanty, ale zawsze warto zadać sobie pytanie: brzydkie ale własne, czy piękne, ale sztuczne? Należy pamiętać, że istnieje bardzo wiele alternatywnych i nowoczesnych sposobów, które mogą uratować ząb lub w dużym stopniu poprawić jego wygląd (na przykład licówki) lub klasyczna metoda wszczepiania implantów, koron, mostów czy ruchomych protez. Wszystko zależy od decyzji pacjenta i mądrego wywarzenia argumentów za i przeciw zastosowaniu tej, a nie innej metody.

Niewątpliwie jedne konwencjonalnie złożone implanty zwykle wymagają wielu operacji i wielu wizyt protetycznych trwających ponad rok. Nie każdy może i chce sobie na to pozwolić. Dlatego niektórzy pacjenci wybierają szybszą metodę "Teeth-in-An-Hour TM".

Metoda "Teeth-in-An-Hour TM" pozwala:

  • kilkukrotnie skrócić zabieg do mniej niż 60 minut,
  • dzięki specjalnemu szablonowi chirurgicznemu wykonać zabieg bez skalpela i szwów zgodnie z procedurą bezpłatowego wszczepienia implantów,
  • przenieść proces planowania zabiegu i rozmieszczania implantów poza Twoją jamę ustną,
  • wykorzystać nowoczesne narzędzia diagnostyczne: tomografię komputerową i program Nobel Clinician,
  • ustalić najkorzystniejszą anatomicznie i funkcjonalnie pozycję implantów,
  • maksymalnie zmniejszyć niepowodzenie leczenia i zminimalizować dolegliwości pozabiegowe,
  • uzyskać szybki efekt zarówno w przypadku braku jednego, kilku, jak i wszystkich zębów.
wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja