Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
26 | 06 | 2020

Inlay porcelanowy

Wypełnienie inlay jest nowoczesną technika stomatologiczną, która z powodzeniem zastępuje tradycyjne wypełnienia. Jest to dobra alternatywa dla bezpośredniej odbudowy wykonanej z kompozytu, amalgamatu lub szklanego jonomeru. Wkłady inlay stosuje się w leczeniu zębów uszkodzonych mechanicznie, a także w wypełnianiu rozległych ubytków powstałych na przykład w trakcie leczenia kanałowego.

Inlay porcelanowy

Wypełnienie inlay to porcelanowy wkład, który we fragmencie zastępuje naturalną koronę zęba. Inlay zakładany jest do wewnątrz w taki sposób, aby przynajmniej dwie jego powierzchnie stykały się z wewnętrzną częścią  korony prawdziwego zęba.

Wypełnienie inlay zakłada się w zębach trzonowych lub przedtrzonowych, gdy ząb doznał zbyt dużego uszkodzenia, aby utrzymać podstawowe wypełnienie, ale nie jest na tyle uszkodzony, aby była konieczność założenia korony. W praktyce oznacza to, że zastosowanie wkładów inlay dotyczy takich zębów jak: czwórki, piątki, szóstki, siódemki i bardzo sporadycznie ósemki.

Wypełnienia inlay są trwałe i odporne na ścieranie. Wkłady inlay wzmacniają ząb i nadają mu bardziej estetyczny wygląd niż w przypadku tradycyjnego wypełnienia. Stomatolog może bardzo dokładnie dopasować odcień kolorystyczny, tak aby jego barwa była identyczna jak ząb w którym został osadzony i niemal wcale nie różniła się od zębów z nim sąsiadujących.

Jak wygląda procedura wykonania wypełnienia Inlay?

Najważniejsze jest aby ząb w którym ma być umieszczone wypełnienie inlay był zdrowy. Dlatego przed założeniem wypełnienia ząb jest leczony i oczyszczany w taki sam sposób jak robi się to w przypadku tradycyjnych wypełnień. Do tak przygotowanej korony zęba wkłada się masę plastyczną w celu pozyskania odcisku. Odcisk trafia następnie do pracowni protetycznej, która realizuje właściwe wypełnienie inlay. Do momentu gdy gotowy wkład powróci z pracowni protetycznej stomatolog zakłada w zębie tymczasowe wypełnienie.

Gotowy, dobrany indywidualnie na podstawie wycisku wkład inlay osadzany jest w koronie zęba za pomocą specjalnego kleju stomatologicznego.

Procedura wypełnienia inlay jest dłuższa i bardziej pracochłonna niż wykonanie zwykłego wypełnienia, ale ma bardzo wiele zalet.

Zalety wypełnienia inlay:

  • trwałość ( nawet do 10 lat)
  • znakomita estetyka
  • bardzo odporne na ścieranie
  • nie ulegają odbarwieniom
  • dokładnie odwzorowują naturalne zęby

Wkłady inlay wykonuje się z porcelany lub materiałów kompozytowych.

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja