Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
28 | 05 | 2020

Projektowanie uśmiechów

Holistyczne podejście do leczenia stomatologicznego staje się powoli absolutnym standardem. Wszystko dzięki zastosowaniu i powszechnemu dostępowi do aplikacji i systemów, które w mgnieniu oka rozwiązują wszelkie dylematy leczenia implantologicznego, protetycznego czy ortodontycznego. 

Projektowanie uśmiechów

DSD scala wszystkie procesy i umożliwia niezwykle precyzyjne projektowanie uśmiechu każdego pacjenta. Kompleksowo, indywidualnie, precyzyjnie – te trzy słowa w skrócie oddają ideę dentystycznego projektowania uśmiechów,  która z wielkim powodzeniem realizowana jest w Centrum Stomatologii Luxdentica w Krakowie.

Kompleksowo

Digital Smile Design (DSD) to nowoczesne narzędzie używane w stomatologii estetycznej, dzięki któremu Pacjent otrzymuje wizualizację gotowego projektu swoich nowych zębów przed przystąpieniem do leczenia.  Uzyskanie właściwych efektów leczenia stomatologicznego nie jest dziełem przypadku. To efekt konsekwentnego i  systematycznego podejścia do procedur, diagnostyki, komunikacji i planowania.Największą zaletą DSD jest jego wizualizacja. Oglądany wspólnie obraz łączy w tym samym momencie stomatologa, technika i pacjenta, dzięki czemu mogą oni uczestniczyć we wspólnym opracowaniu i wdrożeniu metodyki leczenia. Prosta, zdominowana przez obraz komunikacja, graficzne przedstawienie przebiegu prac i wyświetlenie na ekranie komórki lub tabletu ostatecznych jej efektów pozwalają szybko zrozumieć cały cykl leczenia oraz wyeliminować wszelkie nieporozumienia.

Indywidualnie

Każda osoba jest inna. Nie istnieją identyczne struktury w obrębie twarzy człowieka. Skuteczne projektowanie uśmiechu powstaje w oparciu o indywidualne cechy anatomiczne pacjenta. Całość zaczyna się od wykonania sesji zdjęciowej. W tym czasie dokładnie obserwujemy, w jaki sposób pacjent się uśmiecha, jak mówi, jak w tym czasie pracuje jego mimika. Bardzo istotny jest dialog z pacjentem podczas którego lepiej poznajemy jego charakter i osobowość. Wszystko po to, aby projektowanie nowego uśmiechu było jak najbardziej dopasowane do cech jego charakteru. Tylko tego typu nowoczesne, interdyscyplinarne i holistyczne podejście daje pewność, że nowy uśmiech będzie nie tylko ładny, ale również spójny z charakterem człowieka. Sesja zdjęciowa wspomagana jest przez krótkie nagrania videotak, aby zaobserwować wszystkie cechy mimiczne pacjenta. Na tej podstawie opracowywany jest szczegółowy plan leczenia i projektowany indywidualny model nowego uśmiechu.

Precyzyjnie

Precyzyjna, zdygitalizowanaanaliza wszelkich uwarunkowań (na poziomie biologicznym i funkcjonalnym) jaka występuje pomiędzy zębami, ustami, uśmiechem, rysami twarzy czy mimiką, za pomocą której wyrażane są emocje pozwala osiągnąć znakomite efekty. Na ekranie komputera przy pomocy programu, który uwzględnia wszystkie wczytane uprzednio dane zdjęciowe i video wspólnie projektujemy uśmiech. Możemy m.in. skorygować położenie zębów, możemy je wydłużyć, zamknąć przerwy między nimi lub usunąć przebarwienia. Na ekranie pacjent widzi swoje zęby w różnych długościach, odcieniach i kształtach. Sam może wybrać, która opcja najbardziej mu odpowiada. W rezultacie powstaje wirtualny model 2D nowego uśmiechu.DSD umożliwia dopasowanie zębów do kształtu i koloru ust, mimiki, cech charakteru, oraz fizjonomii. W tej technologii możemy odpowiednio dobrać licówki, przedłużyć zęby czy skorygować linię uśmiechu.

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja