Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
05 | 06 | 2020

Stomatologia dla dzieci cz.1

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest bardzo istotnym elementem w całym postępowaniu i leczeniu dentystycznym. To od niej zależy nastawienie mentalne dziecka do późniejszych spotkań z „panią doktor lub panem doktorem od ząbków”. 

Stomatologia dla dzieci cz.1

Małym Pacjentom w Centrum Stomatologicznym Luxdentica poświęcamy bardzo szczególną uwagę. Stworzyliśmy dla nich specjalne warunki, aby leczenie stomatologiczne kojarzyło się im w pozytywny i dobry sposób. Przygotowaliśmy dla nich przyjazne miejsce zabaw, w którym bawiąc się mogą swobodnie oczekiwać na wizytę u dentysty. Wprowadziliśmy także program „Wychowanie w uśmiechu" gdzie w trakcie wizyt adaptacyjnych w formie zabawy edukujemy dzieci. Pokazujemy, jak dbać o zęby, opowiadamy, kim jest dentysta i w jaki sposób może nam pomóc, gdy boli ząb.

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna dobrze się kojarzyć, dziecko powinno ją wspominać bardziej jako fajną, ciekawą wycieczkę do nowego miejsca niż jak klasyczną wizytę u lekarza.

Rola rodzica

Jak do każdego nowego wydarzenia w życiu dziecka tak i do pierwszej wizyty u dentysty warto się trochę przygotować. Przede wszystkim porozmawiajmy wcześniej o planowanej wycieczce do gabinetu dentystycznego, jeśli jest to możliwe przeczytajmy wspólnie taką jak ta książeczkę, zaimprowizujmy wspólną zabawę z ulubionym pluszowym misiem lub lalką. Wejdźmy w rolę pana doktora od ząbków, przywitajmy małego pacjenta i opowiedzmy mu o tym co dzieje się na fotelu dentystycznym. Po takim wstępie możemy umówić się na spotkanie i udać się z małym pacjentem do gabinetu stomatologicznego.

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta powinna być wizytą adaptacyjną. W jej trakcie oswajamy dziecko z nowym miejscem. Rozmawiamy z pociechą o tym, gdzie jesteśmy, wspólnie oglądamy gabinet, poznajemy osoby pracujące w klinice stomatologicznej – dentystów, asystentki, panie recepcjonistki.  W zależności od tego, jak reaguje dziecko podczas pierwszej wizyty można również wykonać przegląd ząbków, tak, aby już w trakcie kolejnej wizyty móc rozpocząć właściwe leczenie stomatologiczne. Po podjęciu decyzji o metodyce leczenia, przygotujemy dla Państwa propozycję indywidualnego planu leczenia wraz ze wstępnym kosztorysem. Czasami, gdy mały pacjent jest bardzo dzielny i gotowy na propozycję wykonania zabiegu stomatologicznego, leczenie można podjąć już podczas pierwszego spotkania.

Luxdentica dla Państwa Dzieci:

  • leczymy zarówno zęby mleczne jak i stałe
  • korygujemy wady zgryzu (wykonujemy protezy)
  • realizujemy zabiegi profilaktyczne (lakowanie, lapisowanie)
  • wszystkie zabiegi wykonujemy zupełnie bez bólu
  • stosujemy znieczulenie The Wand - nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych
  • nie używamy strzykawek!
  • w znieczuleniach stosujemy uspokajający i w pełni bezpieczny gaz rozweselający (podtlenek azotu)
  • w szczególnych wymagających przypadkach stosujemy znieczulenie ogólne (narkoza)
  • leczymy próchnicę
  • w przypadku próchnicy we wczesnym stadium rozwoju stosujemy ozonoterapię
wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja