Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Blog Ekspertów
07 | 04 | 2021

Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów

Praca stomatologa bywa żmudna i co tu ukrywać, często powtarzalna. Co więc musi robić doświadczony dentysta, aby nie popaść w zawodową rutynę, a przy okazji czerpać ze swojej pracy zadowolenie? Dla jednych wystarczającą nagrodą jest uśmiech i zdrowie pacjentów.

Uśmiechnij się! Jutro możesz nie mieć zębów

Dla innych stały rozwój i podnoszenie kwalifikacji, poznawanie nowoczesnych technik dentystycznych, jeszcze inni potrafią w doskonały sposób oddzielić życie zawodowe z gabinetu stomatologicznego z prywatnym hobby i pasją.

My dla czystej zabawy i rozrywki wzięliśmy pod lupę kilka starych dentystycznych powiedzeń i aforyzmów. Spróbujemy dociec, czy w kontekście współczesnych możliwości rozwoju techniki dentystycznej, mają one jeszcze jakikolwiek sens.

Weźmy pierwszy z brzegu przykład. Takie, stare jak świat powiedzenie: Braki w uzębieniu są jak braki w wykształceniu. Są niewidoczne jak gęby nie otwierasz. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że od wielu lat praktycznie nie istnieje już problem bezzębia. Implanty w jeden dzień załatwiły ten problem definitywnie. Wykonanie nowych zębów za pomocą technik All-on-4 lub All-on-6 nie jest niczym szczególnym i może być zrealizowane podczas 1 pracowitego dnia w dobrym gabinecie stomatologicznym.

Aforyzm Bezzębnym wiele rzeczy łatwiej przechodzi przez usta to zdanie, które możemy rozumieć dosłownie jak i w przenośni. To przykład subtelnej aluzji, którą w swojej wymowie jest bardzo zbliżona do sentencji Lepiej ugryźć się w język niż coś za dużo powiedzieć. No ale właśnie, problem bezzębia w stomatologii został rozwiązany dosyć dawno temu. I nie chodzi tutaj tylko o protezy stomatologiczne. Obecnie nawet złożone operacje implantologiczne w bezzębiu można zrealizować już w kilkanaście godzin (np. dzięki rozwiązaniu wykorzystującemu współczesne osiągnięcia techniki komputerowej Digital Smile Design oraz systemów CAM/CAD).

Umiejętność trzymania języka za zębami przychodzi z wiekiem. W miarę utraty zębów. Obecnie osoby starsze mają szerokie spektrum możliwości, aby utrzymać swoje zęby w należytym porządku i zdrowiu przez długie lata. Protezy zębowe, implanty, korony, mosty, specjalistyczne leczenie kanałowe to tylko najbardziej czytelne przykłady na to, że utrata zębów wcale nie idzie w parze z wiekiem pacjenta, a bardziej uzależniona jest od tego jak sam pacjent o nie potrafi zadbać.

Inna, przyznajemy dosyć dosadna, francuska sentencja mówi; Gdyby nie zęby, byłaby dupa z gęby jest poniekąd bardzo celna :) bo uwypukla dwa istotne niuanse. Zęby są bardzo ważne, a ich brak świadczy o praktycznym niebycie osoby, która zgadza się na taki stan rzeczy ;)

Oczywiście wszyscy jednoznacznie odczytujemy metaforyczną wymowę zmiennej „z” (jak zęby ;)) jednakże gdyby nie ona, to czy nasz język lata(łby) jak łopata?

wróć do listy

Dynamiczna nawigacja 3D X-Guide


Przełomowa technologia stomatologiczna nawiązująca do najbardziej wymagających zabiegów neurochirurgicznych. To jak porównanie nawigacji GPS do używanych kiedyś papierowych map kartograficznych.

Więcej

Standardy Luxdentica

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja