Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska

Dotychczas w trakcie przygotowań do wykonania korony, mostu, licówki czy uzupełnień po leczeniu endodontycznym stomatolodzy korzystali z masy wyciskowej. Dziś w wielu gabinetach to już przeszłość. Od niedawna wielu lekarzy korzysta z systemu Cerec, którego podstawowym elementem jest skaner wewnątrzustny. Dzięki niemu jamę ustną rejestruje się cyfrowo, a jej obraz natychmiast pojawia się na ekranie w technologii 3D. To oznacza nie tylko wygodę dla pacjenta, ale także nieosiągalną dotąd precyzję w wykonaniu prac protetycznych.

Skaner vs masa wyciskowa

Ktokolwiek wykonywał kiedyś wyciski zębów wie, że nie jest to przyjemne. Jamę ustną wypełnia masa, którą później należy usunąć. Bywa również, że u pacjentów pobieranie wycisku powoduje odruch wymiotny. Takie doświadczenia ma wielu pacjentów. Dziś masę zastąpił skaner, który w sposób bezdotykowy pozwala uzyskać bardzo precyzyjny obraz jamy ustnej. Pojawia się na ekranie komputera w technologii 3D i w 28-krotnym powiększeniu. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu lekarz może przeprowadzić wirtualną symulację i pokazać pacjentowi, jak określone uzupełnienie będzie wyglądać w efekcie końcowym.

Krótko i komfortowo

Skaner w dużym stopniu usprawnił i skrócił proces leczenia. Dotychczas przy użyciu tradycyjnych metod na wykonanie korony czy licówki pracownia miała określony, dość długi czas. Obecnie cała procedura została znacznie skrócona. Po wykonaniu skanu jamy ustnej jej komputerowy obraz przekazywany jest do specjalnej frezarki, która w fabrycznie przygotowanych bloczkach ceramicznych wykonuje określoną pracę protetyczną. Następnie jest powlekana błyszczącą warstwą i wypalana w specjalnym piecu. Otrzymany materiał lekarz cementuje w jamie ustnej pacjenta. Kolejny raz nowoczesna technologia pokazuje, jak skutecznie i w krotkim czasie potrafi usprawnić pracę człowieka.

Precyzja i zadowolenie

Stomatologia cyfrowa to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się dział stomatologii. Skaner wewnątrzustny jest tego najlepszym dowodem. Precyzja obrazu uzyskanego komputerowo nie jest osiągalna metodami tradycyjnymi. Dokładność wykonywanych prac sięga 0,2 mikrometrów. Wirtualna symulacja prac protetycznych i możliwość obejrzenia ich z każdej strony dzięki technologii 3D pozwala, by pacjent przed podjęciem leczenia zobaczył jego końcowy efekt, a nawet w wielu wypadkach mógł sam zdecydować jaki kształt, kolor, długość mają mieć jego nowe zęby. To już nie jest jedynie leczenie stomatologiczne. Coraz częściej nowoczesne technologie stomatologiczne pozwalają na zewnętrzne metamorfozy w wyglądzie pacjentów. Dzięki temu wpływają na ich psychikę, lepsze samopoczucie i lepsze życie.

Standardy Luxdentica

Global Clinic Rating

Światowy poziom stomatologii

Global Clinic Rating - nr 1 w Krakowie

Luxdentica najlepszą krakowską kliniką stomatologiczną.

Więcej

Eksperci Luxdentica

Poznaj naszych specjalistów

Nasi eksperci
Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja