Telefon
Zadzwoń
do nas!
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska

W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny jest dla ludzi niezwykle ważny. Wszelkie defekty mogą być przyczyną wielu kompleksów i zmartwień. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na atrakcyjność twarzy, jest prawidłowy zgryz. Niektóre wady zgryzu takie jak progenia czy retrogenia, mogą bardzo negatywnie wpływać na twarz zarówno z profilu, jak i od przodu, nie mówiąc już o problemach z wymową. Właśnie dlatego osoby, które podejrzewają u siebie problemy ze zgryzem, powinny odwiedzić gabinet ortodontyczny, Kraków to miasto, w którym znajdą Państwo naszych specjalistów. 

Ortodonta Kraków

Niektórzy mają do czynienia z lekarzem ortodontą już w dzieciństwie, kiedy to obserwowane są pierwsze oznaki nieprawidłowego zgryzu. Jednak wiele osób odwiedza tego specjalistę pierwszy raz już w okresie dorosłości, ponieważ to właśnie wtedy wszelkie nieleczone wady stają się najbardziej widoczne. Ortodonta nie zajmuje się jedynie leczeniem wad zgryzu, albowiem do jego zadań należy także prostowanie zębów. Oczywiście poza samą oceną ewentualnej wady, lekarz szuka również przyczyn jej powstania. Może to być niezwykle ważne szczególnie u dzieci, które często mają złe nawyki, przez które rozpoczyna się rozwój wady zgryzu.

Zwykle te złe nawyki to:

  • nieprawidłowe ułożenie języka w spoczynku,
  • ciągłe picie z butelki w wieku kilku lat,
  • wkładanie palców do buzi.

Lekarz ortodonta po ustaleniu przyczyny powstania wady wdraża odpowiednie leczenie, które może być związane z samym zaprzestaniem złych nawyków lub aplikacją aparatu ortodontycznego. Za każdym razem schemat działania jest dosyć podobny. Najpierw następuje wstępny wywiad z pacjentem, przejrzenie dotychczasowych wyników badań (jeśli były wykonywane) i następnie diagnozowanie problemu. Tak więc wady zgryzu leczy lekarz ortodonta, Kraków lub inne miasto, które Państwo wybiorą na pewno ma w swoich szeregach odpowiednich specjalistów w tym fachu. 

Oczywiście tak jak zostało wspomniane na wstępie, najczęstszym bodźcem, który pcha pacjentów do gabinetu ortodonty, jest pogorszenie estetyki twarzy. Każdy chce wyglądać możliwie jak najlepiej, ponieważ atrakcyjny wygląd jest powiązany z powodzeniem w relacjach z płcią przeciwną, ale również na polu zawodowym. Tymczasem względy estetyczne to tylko część układanki i rozpoczęcie leczenia niesie za sobą o wiele więcej korzyści. Przykładem może być poprawa oddychania, poprzez prawidłowe ułożenie języka w jamie ustnej lub poprawa fonacji wskutek leczenia aparatem. Czasami leczenie może również być potrzebne w przypadku problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym. Bardzo często leczenie ortodontyczne jest stosowane wstępnie przed operacją szczęki, gdy dorosły pacjent chce wyleczyć np. retrogenię.

Wyprostowane zęby umożliwiają prawidłowe przegryzanie i rzucie, co pozytywnie wpływa na cały organizm. Poza tym zęby krzywe uniemożliwiają prawidłową pielęgnację. Podczas mycia szczoteczką nie sposób dotrzeć w niektóre miejsca, dlatego powstają zmiany próchnicowe, co prowadzi do nieprzyjemnych konsekwencji.

Jeśli zaobserwowali Państwo problemy ze zgryzem u siebie lub u dziecka, rozwiązaniem jest dobry ortodonta, Kraków to miasto, w którym znajduje się nasz gabinet. Posiadamy najlepszych specjalistów w branży, którzy potrafią indywidualnie podejść do każdego pacjenta, niezależnie od jego wieku. 

Gabinet ortodontyczny Kraków

Podczas pierwszej wizyty ortodonta dokonuje wstępnej diagnozy i ustala plan leczenia. Sama wizyta jest przyjemna i nie należy do stresujących. Oczywiście dla pacjenta zawsze wiąże się to z przełamaniem barier, wszak nikt nie lubi prezentować swoich wad. Trzeba jednak pamiętać, że ortodonta na co dzień spotyka się z przeróżnymi wadami zgryzu i jest to dla niego tylko formalność, dlatego wszelkie lęki i obawy są nieuzasadnione. Często ortodonta, zanim przejdzie do leczenia wady, zleci pacjentowi wizytę u stomatologa. Wszystko, dlatego że dane leczenie może wymagać wcześniejszego usunięcia próchnicy czy wypełnienia ubytków zębowych. Oczywiście działa to w dwie strony i może się okazać, że wady zgryzu uniemożliwiają wstawienie protez zębowych. Wówczas najpierw koryguje się wadę, a dopiero później lekarz stomatolog wstawia protezy. Czasami może się zdarzyć, że pacjent podejrzewał wadę zgryzu, ale badanie wykluczyło takie przypuszczenia i problem w nieodpowiednim wyglądzie twarzy może leżeć gdzieś indziej.

Do pierwszej wizyty nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Podstawowe zadanie każdego pacjenta to zadbanie o higienę jamy ustnej przed wizytą u lekarza. Poza estetyką pozwoli to specjaliście dokonać sprawnej diagnozy. Jeśli wcześniej odwiedziliśmy stomatologa, który wykonał zdjęcie RTG i skierował nas do ortodonty, to wyniki zabieramy ze sobą. 

Najlepsze leczenie w Polsce oferuje nasz gabinet ortodontyczny, Kraków to piękne miasto, w którym poza wizytą u lekarza specjalisty, można zwiedzić wiele pięknych miejsc. Dlatego tym bardziej zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i ewentualnego umówienia wizyty. 

Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja