Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lubostroń
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Lipska
Lokalizacja
Gdzie
jesteśmy?
Wrocławska
Zadzwoń do nas!
Znieczulenie The Wand

Do znieczulenia w naszej klinice często stosujemy innowacyjną metodę opartą na systemie The Wand. To nowoczesne, sterowane komputerowo systemy do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, która z wyglądu przypomina długopis. Samo podawanie znieczulenie odbywa się manualnie - lekarz przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą mikroprocesora podaje lek znieczulający.

System The Wand
System The Wand

Komputer cały czas informuje o kolejnych etapach przenikania leku do tkanek i kontroluje cały proces. W ten sposób znieczulamy tylko miejsce, które ma być przedmiotem zabiegu, np. jeden ząb. Nie następuje przy tym rozpieranie tkanek, co jest często odczuwane jako ból o różnym natężeniu. Dzięki The Wand płyn wtłaczany jest z taką prędkością, która pozwala tkankom na bieżąco go wchłaniać. Nie tworzy się wysokie ciśnienie, dlatego nie ma przykrego odczucia rozpierania dziąsła.

Znieczulenie przy pomocy The Wand trwa ok. 3 minuty w zależności od miejsca i techniki znieczulania, przy czym natychmiast po zakończeniu aplikacji tkanki są już znieczulone i można przystąpić do zabiegu.

Przy tradycyjnych technikach czas oczekiwania na działanie środka znieczulającego od momentu wykonania zastrzyku wynosi ok. 10-15 minut.

Końcówki aplikacyjne The Wand wyglądają niemal jak długopis, na którego końcu znajduje się krótsza bądź dłuższa igła. Specjalna technika prowadzenia końcówki w tkankach sprawia, iż Pacjent nie odczuwa jej obecności w dziąśle. Dzieje się tak dlatego, że cały czas w trakcie wprowadzania w głąb tkanek igły, aplikowany jest płyn znieczulający. Płyn tworzy pewnego rodzaju osłonę na czubku igły - tzw. płaszcz anemizacyjny. Oznacza to, że do tkanek dociera najpierw środek znieczulający, a dopiero potem, do znieczulonych już tkanek, zbliża się igła. W efekcie igła porusza się w znieczulonych już tkankach i dlatego Pacjent nie odczuwa jej obecności.

Zobacz naszego eksperta

lek. med. Tomasz Muszyński
lek. med. Tomasz Muszyński
anestezjologia
więcej

Umów się na konsultację

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą, by umówić dogodny termin wizyty!


Umów się na konsultację

I like Luxdentica!

Uśmiechamy się na co dzień

i like Luxdentica

Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy specjalny program, który docenia naszych stałych klientów.

więcej

Wyjątkowe usługi

Digital Smile Design

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Efekty leczenia zobaczysz, zanim rozpocznie się pierwszy zabieg.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja